HATAY’DAN BODRUM’A GELEN DEPREMZEDE DOĞUM YAPTI

KAHRAMANMARAŞ merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin vurduğu 10 ilden biri olan Hatay’daki evleri hasar gören 39 haftalık gebe Işıl Özdemir (22), temel ve babasıyla geldiği Muğla’nın Bodrum ilçesinde, tıpkı kız süt kuzusu dünyaya getirdi. Bodrum Kerem Hastanesi’nde dünyaya mevrut bebeğe ‘Defne’ adı verildi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin peşi sıra evleri yıkılan ve evleri hasar vatandaşlar AFAD eliyle belirlenen illerde konaklatılmaya başlandı. Bu kapsamda, depremde evleri hasar alan 39 hafta gebe Işıl Özdemir de ana ve babasıyla Hatay’ın Antakya ilçesinden Bodrum’a geldi. Eşi Ekrem Özdemir ise hasar gören evlerini bırakamadığı amacıyla Antakya’de kaldı. Evvel sancıları artan Işıl Özdemir Bodrum Izzet Hastanesi’ne kaldırıldı. Özdemir’in normal doğumla bir kız süt kuzusu dünyaya getirdi. Bodrum’bile gözlerini dünyaya açan bebeğe ‘Defne’ ismi verildi. Esas Özdemir ve bebeğinin esenlik durumlarının gür olduğu belirtildi.

‘DÜŞE KALKA EVDE ÇIKTIK’

Zelzele takkadak yaşadığı korkuyu anlatan Işıl Özdemir, Zelzele anında çok korktuk. Bebeğim üzere çok henüz çok endişelendim. Evimizde uymazlık var amma hür olduğu amacıyla haddinden fazla fazla hasar olmadı. Deprem anında düşe kalka evden çıktık, yağmurluydu yerler kaygandı. Evvel ben, sonradan birlikte eşim düştü. Merdivenlerden düşeceğim anda ise eşim beni tuttu ve derhâl dışarı çıktık. Elan sonradan 3-4 zaman arabada kaldık. Bebeğimi dosdoğru benzeri şekilde dünyaya getirebilmek üzere Bodrum’a katılmak zorunda kaldım. Eşim ise Hatay’da kaldı. Buruk bahtiyarlık yaşıyorum dedi.

Share: