Hava Bilgisi uyardı: Akva yağmur 4 gün çalışkan olacak

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü marifetiyle yapılan serencam değerlendirmelere bakarak; Şimal, iç ve şarki kesimlerinin modüler düz vadi haddinden fazla bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun şark su, Şarki Akdeniz’in doğusu, Gün Doğusu Anadolu’nun şimal ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile orta ve şarki Toroslar mevkiinin yerel görünmek için sağanak ve gök gürültülü bora yağışlı, farklı yerlerin bir iki bulutlanmış ve münhal geçeceği durum ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Ölçülü ve Karadeniz toprak geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil adına akva olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve asuman ses sağanak yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Itidalli ve Karadeniz kesim geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerli yerine akva olması beklendiğinden yaşanabilecek suratsız şartlara cebin (apansızın dominant, yerel su baskını, yıldırım, yağış takkadak sağlam rüzgar, trafikte aksamalar vb.) titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Gün Doğusu Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un güney kesimleri) ile Siirt çevrelerinde güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve düzlük düz bodur devamlı sıkıntı (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara cebin (Ongun ve amut devrilmesi, bina uçması, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve müdebbir olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlu, doğusunun yer düzlük parçalı bulutlanmış, Çarşamba Sakarya çevrelerinin yerli doğmak amacıyla sağanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlanmış

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve beş altı bulutlanmış

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlanmış

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve bir iki bulutlanmış

EGE

Az bulutlanmış ve vazıh geçeceği tutum ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlu

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlu

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlanmış ve bulutsuz

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlu ve açık

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile ılımlı ve gün doğusu Toroslar mevkiinin domestik girmek üzere boğanak ve asuman curcunalı bora yağışlı geçeceği hesap ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba evcil tutmak üzere boğanak ve asuman ses sağanak yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlu ve vazıh, çöz kesimleri parçalı bulutlanmış

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba yerel görünmek amacıyla bora ve asuman gürültülü boğanak yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve beş altı bulutlanmış

İÇ ANADOLU

Az bulutlanmış ve çıplak, gitgide parçalı bulutlu, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun evcil tevessül etmek için boğanak ve asuman ses sağanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden bilahare şimal ve şarki çevreleri yerli koyulmak için sağanak ve asuman curcunalı bora yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonraları yerli kalkışmak amacıyla bora ve asuman curcunalı sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlu ve belirgin, giderek modüler bulutlu

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra güney çevreleri yerli görünmek üzere bora ve gök ses boğanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı kayran meydan çok bulutlanmış, bölge genelinin yerli kalkmak için aralıklı boğanak ve saha yer gök gürültülü bora yağışlı geçeceği hesap ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusunda domestik kendisine sağlam olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden bilahare yerli almak amacıyla boğanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba domestik almak üzere boğanak ve gök patırtılı boğanak yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve çokça bulutlu, domestik tevessül etmek amacıyla boğanak ve gök patırtılı bora yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve çokça bulutlanmış, yerli tevessül etmek üzere sağanak ve asuman gürültülü sağanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Yağışın bu akşam saatlerinde doğusunda vadi vadi akva olması bekleniyor.

ORTA ve GÜN DOĞUSU KARADENİZ

Parçalı meydan düzlük çok bulutlu, kesim genelinin yerli koyulmak üzere aralıklı sağanak ve düz düzlük gök patırtılı bora yağışlı geçeceği adisyon ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, yerli başlamak için sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba yerli olarak kuvvetli tutmak üzere fasılalı bora ve asuman ses sağanak yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba öğle saatlerinden bilahare domestik adına kuvvetli doğmak üzere espaslı sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba evcil adına kuvvetli doğmak için espaslı bora ve asuman ses bora yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı düz düz haddinden fazla bulutlanmış, kuzeyi ile gittikçe batısının domestik tevessül etmek amacıyla bora ve gök ses bora yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Çarşamba öğle saatlerinden sonra Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel kendisine sağlam olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda cenup yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve arada bir gücük sürekli sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği hesap pusulası ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve saha yer haddinden fazla bulutlu, öğle vakti saatlerinden bilahare domestik kalkmak üzere boğanak ve gök ses sağanak yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve yer düz çok bulutlanmış

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlu

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve beş altı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yerel koyulmak için bora ve asuman curcunalı boğanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde cenup yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve zaman zaman güdük devamlı fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği aritmetik ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlu ve bariz zamanla parçalı bulutlanmış

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonraları yerel almak için boğanak ve gök ses boğanak yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlu ve bulutsuz tedricen parçalı bulutlanmış

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlu ve kemiksiz gittikçe parçalı bulutlanmış

Share: