Hayallerinin peşinden koştu, saflık işçisiyken solocu oldu

Hayallerinin takiben koştu, temizlik işçisiyken solist oldu

MERSİN – Kısaca 1,5 yıldır Mersin Büyükşehir Belediyesi Yer Koruma Dairesi Başkanlığı’nda sililik işçisi olarak fariza yapmaktayken, büyükşehir belediyesi yoluyla açılan sınava giren ve yeteneğinden belde jürinin yönlendirmesiyle Hars ve Içtimai İşler Ofis Başkanlığı’na ilişkin THM topluluğu solistlerinden birisi olan 41 yaşındaki Mahmur Çiçeği Aksungur, sükse hikayesinin arkasında “Hayallerinin ardı sıra müracaat etmek” olduğunu söyledi.

Geçmişte değişik sektörlerde çalıştığını, ancak evlenip çocuk sahibi olduktan sonradan mesai hayatına durmak zorunda kaldığını söyleyen Aksungur “Müziğe yeteneğim vardı ve müzikle bütün bağırsak içeydim. Uğraşı yerine müzikle uğraşmaya devam ediyordum. Pandemi döneminde ise, Sazak Büyükşehir Belediyesi’nin personel alım ilanı dikkatimi çekti. Ben birlikte başvurumu gerçekleştirdim ve arılık işçisi adına işbaşı yaptım” dedi.

Akdoğan, işini bayıla bayıla yaptığını, başlangıçta solist tevessül etmek üzere düşüncesi olmadığını, fakat THM topluluğuna solist olarak kabul edilmesinin, kendisinin bile şaşırdığı bir şekilde gerçekleştiğini söyledi. İş çıkışı evine dönerken Sazak Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabında ‘solocu kurum sınavı’ duyurusunu gördüğünü ve ‘Neden başvurmayayım kim?’ diye niteleyerek düşündüğünü rapor fail Aksungur, “Gördüğüm zar konusunda ego da sınava başvurdum. Sınavı kazanamadım, fakat jürinin yeteneğimden yağlık beni yönlendirmesiyle Kültür ve Içtimai İşler Dairesi Başkanlığı’na kapalı THM topluluğuna solocu yerine tedahül oldu” şeklinde konuştu.

Başkan Vahap Seçer’in öncülüğünde, Mersin Büyükşehir Belediyesinin kültüre ve sanata verdiği değeri duyduğunu, Mersin genelinde gerçekleşen kültürel ve sanatsal etkinliklerin yoğunlaşmasının dikkatini çektiğini, fakat içine girince tıpkısı görme şansına eriştiğini birlikte dile getiren Aksungur, “Bura benim üzere hoşur benzeri meslek gibi. türkülerimin üzerine daha ne katabilirim diye niteleyerek düşünüyorum. Repertuarımı genişletip, imdi yerlere yankılanmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Çevresindeki yakınlarının de bu durumdan az çok mutlu olduğunu dile getiren Aksungur, “Doğrusu ailem ve çevrem müzikle uğraştığımı biliyordu, amma hakeza ayrımsız platformda gitmek benim amacıyla ayrı güzellikte benzeri görüngü. Eşim zaten beni değme anlamda destekliyordu. Müziğe olan ilgimi ve sevgimi biliyordu. Biliyorsunuz çalgı aleti temas yerde yapılmıyor. Amma burası kıytırık dahi benim üzere cemi aynı ev ortamı. Kültürel faaliyetlerimizi yapabileceğimiz haddinden fazla güzelce bir dünya. Bu anlamda çok şanslıyım diyebilirim” diye konuştu.Share: