Haydut kendi çalışanı bundan sonra; ‘Garip diye yanıma aldım, dükkanı bu hale getirdi’ dedi

ISPARTA’birlikte işlettiği öz ocağına hırsız giren Katışıksız Sıkıntı (51), güvenlik kamerası kayıtlarını izlediğinde şüphelilerden birinin öz çalışanı olduğunu gördü. Karabulut, “Ego garip diye çocuğu çalıştırmak üzere aldım. Apart tuttum, kıyafetler, el telefonu aldım. 50 bin lira değerindeki makine ve ekipmanları kamyonete yükleyip götürdü” dedi.

Pirimehmet Mahallesi’nde, iş hanında çayevi işleten Günahsız Sıkıntı, 29 Ağustos sabahı geldiği hareket yerinin soyulduğunu görüp polise bilgi verdi. İhbar sonrası adrese gelen polis, Felaket’un ifadesine başvurdu, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. İncelemede, 1 ahit önceki, saat 21.30 sıralarında hareket adına mevrut 1’i eş 3 kişinin, çay ocağındaki malzemeleri kamyonete yükleyip götürdüğü belirlendi. Sili Sıkıntı, şüphelilerden birinin birlikte müteharrik C.Ö.K. olduğunu tespit etti. Tıpkısı şüphelinin de taşımalık işi yaptığını değerlendiren polis güçleri, olayla ilgilendiren çalışmalarını sürdürüyor.

‘GARİP DİYE YANIMA ALDIM’Demirören Bilim Ajansı’na konuşan Halis Felaket, azrail görüntülerinde şüphelilerden birinin zat çalışanı olduğunu görünce şoke olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: “Sakın ola bu zamanda kimseye güvenmeyin. Ben garip diyerek çocuğu aldım işe, kullanmak için. Apart tuttum, kıyafetler, cep telefonu aldım ama yer sonunda dükkanı bu arkaç getirdi. Ahzüita akşamı dükkandaki 50 bin lira değerindeki makine, ekipmanları yanındaki 1 karı, 1 erkek arkadaşıyla kamyonete yükleyip götürdüler. İnternetten verdiğim hareket ilanına referans yaptı. Görüştüğümde sokakta kaldığını, kimsesi olmadığını, annesini bakir kaybettiğini, Sivas’tan yeni geldiğini, cezaevinden bakir çıktığını, bire bir yıldız verilmesini istediğini söyledi. ‘Tamam, gel beraber çalışalım’ dedim. 3 çevrim bilahare 1 kavgaya karışmış, sakatlanmış amma bana derrace kazası geçirdiğini söyledi. Ego bunu yatırdım, kişi ellerimle çorbalar yaptım, kıyafetler aldım. İyileştiğinde beraber çalışacaktık amma iş akşamı arkadaşını çağırıp, buradaki hep eşyayı kamyonete yükleyip, kaçıp, gittiler. Isparta’nın değme durumunda mobese kamerası var amma çaldıkları kamyonetin plakasını birlikte tayin edemedik.”‘BİR ÖZ KAŞIĞI DAHİ BIRAKMAMIŞ’C.Ö.K. ve beraberindeki şüphelilerin iş yerinde hangi var ne yok hepsini götürdüğünü anlatan Temiz Felaket, “Tost makinesi, sanayi tipi düzensiz makinesi, öz makinesi, 15 telsiz, soğutucu herhangi bir şeyi götürdü. Benzeri öz kaşığı de bırakmamış. Insan iptal sıyırmış götürmüş. Elbet vicdan anlamıyorum? Esnafımız da bu çocuğu somurtkan diye biliyordu. Dizge arkalama etti. Hep herkes bunu sahiplendi ama bu çocuk bunu yaptı bize. Bu zamanda kimseye güvenmeyin, bu ant o devir değil. Herkes bereketli herif değil” diyerek konuştu.’BÖYLE BİR ÖZ YAPACAĞINI SANMIYORDUM’Sıkıntı’un hisse senedi hanından komşusu olan aşevi işletmecisi Oğuz Çavuş (19) birlikte “Şahsı çokça tanımıyorduk, Halis Abim zavallı dedi. Ego lokantadan seçkin akşam yemeğini verdim, yeri geldi cebine mal koydum. Böyle bir öz yapacağını sanmıyordum. İnşallah bildirme gücük zamanda eşyalar bulunur” dedi.

Öte yandan hırsızlık anına ilişik görüntülerde ise şüphelilerin gelişim yerinden çıkardıkları eşyaları kamyonete yüklediği görüldü.Share: