HIRSIZ KENDİ ÇALIŞANI ÇIKMIŞTI; POLİS BASKIN YAPTIĞI EVDE EŞYALARI BULDU

Isparta’da Günahsız Sıkıntı’un (51), aralarında kişi çalışanının üstelik bulunduğu şüpheliler vasıtasıyla çay ocağından çalınan 50 bin liralık değerindeki eşyalarının iri kısmı polisin operasyonuyla ele geçirildi.

*- 3 şüpheliyi gözaltına kayran polis güçleri, çayhane çalışanı C.Ö.K.’yi da intikal etmek üzere çalışmalarını hızlandırdı.

*- Eşyalarına mülaki Öz Felaket, “Isparta emniyeti çok saf tıpkı şekilde çalıştı. Malzemelerimizi buldu ve getirdi” dedi.

Pirimehmet Mahallesi’nde, iş hanında çayevi işleten Saf Karabulut, 29 Ağustos sabahı geldiği iş yerinin soyulduğunu görüp polise bilim verdi. İhbar sonrası adrese mevrut polis, Sıkıntı’un ifadesine başvurdu, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. İncelemede, 1 aktarılma önce, saat 21.30 sıralarında gelişim yerine gelen 1’i karı 3 kişinin, çay ocağındaki malzemeleri kamyonete yükleyip götürdüğü belirlendi. Katışıksız Sıkıntı, şüphelilerden birinin beraberinde müteharrik C.Ö.K. olduğunu belirleme etti. Aynı şüphelinin de nakliye işi yaptığını değerlendiren polis, olayla ilişik çalışma başlattı. Eşyaların taşındığı nakliyeciye vasıl polis, çalışmalarını bu yönde hızlandırdı. Soruşturma kapsamında eşyaların bulunduğu evi tayin eden polis, 4 Eylül günü hâkim düzenledi. Polis çalınan eşyalardan bazılarını ele geçirdiği evdeki 3 kişiyi gözaltına aldı. Kaçan C.Ö.K.’nin yakalanmasına çalışıldığı öğrenilirken, gözaltına alınan 3 şüphelinin ise işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

‘ÜLKEYİ AYAKTA TUTAN POLİSTİR’

Televizyon ve telsizler hariç çalınan eşyalarını dün konfirmasyon düz Temiz Felaket, “Isparta emniyeti çok seri ayrımsız şekilde çalıştı. Malzemelerimizi buldu ve getirdi. Onlara haddinden fazla teşekkürname ediyorum, zira burada büyük ayrımsız çalışma var. Hepsinden Allah razı olsun, Cenabıhak tek devleti ve hiçbir halkı devletsiz, otoritesiz, polissiz, askersiz bırakmasın. Yoksa periferi incitici oruçlu insanların eline geçerse, bu ülkede yaşanmaz. Ülkeyi ayakta tutan polistir, devlettir, askerdir. Hepsine çok teşekkürname ediyorum, emeklerine sağlık” dedi.

‘AFFETMEYECEĞİM, CEZASINI ÇEKSİN’

Hırsızlığı gerçekleştirenlerden C.Ö.K.’nin annesiyle karakolda görüştüğünü anlatan Salt Karabulut, “O haydut şahsın annesi ‘Benim çocuğumu affet’ diyerek bir şeyler söyledi. Affetmeyeceğim. Bu ayrımsız vurgun veya arakçılık değil bu resmen yağmadır. Böyle insanların cezalarını çekmeleri gerekiyor ki insanlara gayritabii olsun, örnek olsun. ve bunların cezalarının artırılması gerekiyor. Bire Bir toplumu zehirleyen, bu kabilinden tipler ve şahsiyetlerdir. Onun üzere Tanrı polisimize tefessüh vermesin” diye niteleyerek konuştu.Share: