İbrahim Çeçen Vakfından büyük sükse

İbrahim Çeçen Vakfı’nın tahminî dokuz ay üzere bir süredir başlattığı IC Seçkin Futbol yüksekokul projesinde dört Ağrılı sportmen Milli Takımlar U-14 Nahiye karmasına seçildi.

Balkı, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Bingöl ve Erzincan illerinin 2009 tevellütlü futbolcularından oluşan katışık maçlarında Erzurum ve Erzincan karşılaşmalarında Erzurum karmasına 2-1 yenilen, Erzincan karmasını ise 3-1 yenik eden Dert karmasından 4 sporcu bölge karmalarına seçildi.

Verilen emeklerin karşılığını aldıkları amacıyla mutlu olduklarını söyleyen IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer “Tahminî dokuz aydır bu çocuklarımızın sağlam tıpkısı futbol altyapısı alabilmeleri için çabaladık. Projemize IC Elit Yüksekokul ismini vererek futbola yıpranmamış başlayan çaplı sporcuları bire bir araya lütfetmek istedik. Sahiden bu çalışmalarımız sonucunda yerel ligde oynanan maçlar sonucunda IC Elit takımımız U-14 Ağrı şampiyonu oldu. Hafta böylelikle yapılan toprak karmaları maçlarında ise dört sporcumuzu Milli Takımlar U-14 Havza karmasına kazandırdık. Sıradaki hedefimiz ise Antalya’ya gidecek çocuklarımızın U-14 Milli takımına seçilmesidir” dedi.

Çocukların başarısı amacıyla bir haddinden fazla kurumun işbirliği yaptığını belirten Dinçer, “Bu başarıda Türkiye Futbol Federasyonu Erzurum Mıntıka Müdürlüğü, Ağrı Mektep Çocuğu Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Milli Terbiye Müdürlüğü, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile antrenörlerimizin katkısı çok büyük oldu. Hepsine İbrahim Çeçen Vakfı hesabına teşekkürname ediyorum. İlerleyen aylarda 5.IC Minikler Futbol Şenliğini düzenleyerek çocuklarımızın spor altyapısına katkımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Milli Takımlar U-14 Erzurum Kesim karmasına kaleci Kartal Uçar, Forvet Haktan Koç, Mutedil Düzlük Emre Hakan Kayaç ve Kesici kendisine Beat Saika seçildi. – AĞRI

Share: