İbrahim Tatlıses’e rakip olsun diye niteleyerek çıkarılan Mahmut Tuncer, İmparator ile bozukluk küstüklerini anlattı: Birbirimize gıcık oluyoruz

Sabunu Koydum Leğene, Bakkal Baba Yarısı, Lo Lo, Değerli Dişli Hayriye ve Ay Gördüm Tanrı gibi dillerden düşmeyen şarkılarıyla tanınan 61 yaşındaki Mahmut Tuncer, 360 TV’bile yayınlanan Gökay Kalaycıoğlu ile 360 Etap programına misafir oldu. Ayak Topu kariyerini bitirerek kari olduğundan bahseden Tuncer, İbrahim Tatlıses ile neden hep küstüklerini anlattı.

“FUTBOLCUYKEN BİR ANDA ŞARKICI OLDUM”

Ince aynı müddet Şanlıurfaspor’dahi oynadığını anlatan Mahmut Tuncer, “Küçükken kafamda topçu olmak vardı. Bir süre üstelik oynadım. Şarkıcı tutmak aklımda yoktu, bütün futbolcu oluşmak istedim. Lise son sınıfta futbol oynarken hiçbir tıfıl futbolcu mülk almazken ego alıyordum. Aynı Karadeniz takımı vardı bizim Şanlıurfaspor onu yenmişti. Banyo fora etmek üzere bir yere gitmiştik orada birlikte stüdyo işi fail bilinen aynı arkadaşımız vardı. Ayrımsız yere klip çekmeye giderken bizi dahi çağırdı. Terane söyleyecek arkadaşın 4-5 şarkıdan bilahare sesi kısıldı. O esnada bana ‘sen söyle’ dediler. Bilahare ben söyledim ve aynı kaseti doldurduk. Bu şansın bile şansı oldu” dedi.

“BENİ İBRAHİM TATLISES’E RAKİP NAMINA ÇIKARDILAR”

İbrahim Tatlıses’in rakibi yerine piyasaya çıktığını söyleyen Tuncer, sözlerine şöyle bitmeme etti: “Kasetim çıktığında ben Şanlıurfaspor’üstelik oynamaya bitmeme ediyordum. 11 Nisan Urfa’nın kurtuluşudur. İbrahim Tatlıses üstelik o ahit şöhretti ve kutlamada sahneye çıkacakmış. Tığ bile seyirci yerine gittik. Oysaki organizasyonu özne sevimli İbrahim Tatlıses’in adını kullanarak bilet satmış. Sonra ego sahneye çıktım. Urfa Belediye Folklor ekibi, Ankara’ya televizyon çekimini gitti. Benim sesimi beğendikleri amacıyla beni birlikte götürdüler. Gazinocunun biri ‘Öyle bir patırtılı bulayım ki İbrahim Tatlıses’e rakip çıkartayım’ demiş. Sonra o koca beni artist kendisine almak istedi. İbrahim Tatlıses’e rakip olmam amacıyla beni çıkardılar.”

“TATLISES’LE BİRBİRİMİZE GICIK OLUYORUZ”

“Ego İbrahim Tatlıses’in yanına gittiğimde kendimi sanatkâr yerine hissetmem. Kendisi bile buna şahittir. Benden yaşça büyük olduğu üzere yanında ağzımızı açıp konuşmayız. Bizim küslüklerimiz basit kıvılcımlardan belde oluyor. 8-9 el küstük. Bu küslüklerin altında hep gıcıklıklar yatardı. Birbirimize gıcık olurduk. Ayrımsız keresinde ayranına ekşi dediğim üzere 6 kamer konuşmadık. Genelde küsen yan o oluyor. Bulunduğumuz ortamlarda kimseyle küs olduğumuzu göstermemek amacıyla birden barışırdık.”

Share: