İçişleri Bakanı Aristokrat, Trabzon’da konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bugün buyruk alan tıpkısı Türkiye yok. Anne muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün acun politikasında, acun siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan benzeri Türkiye var.” dedi.

Soylu, YANLIŞSIZ Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı binasının açılışında, SELIM Öğür iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, millete bakım amacıyla geceli gündüzlü çalışmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Nereden gelirse gelsin ülkeye baziçe kurmaya çalışanlara imkan vermediklerini tamlayan Aristokrat, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a herhangi bir ahit bindi veren millete teşekkür etti.

Soylu, terörle mücadeleye içeride ve dışarıda ilişik kurumlarca bitmeme edildiğini, milletin ortaya koyduğu iradenin bugünün sonucunu oluşturduğunu aktardı.

Eren Bülbül ve Gedikli Ferhat Gedik’in teröristler marifetiyle şehit edildiği haset, bugün üzere hatırladığını tamlayan Soylu, şöyle devam etti:

“Giresun’dan Trabzon’a büyüklüğünde, Gümüşhane’ye büyüklüğünde teröristler neymiş anbean gelecekmiş kadar ağız tatsızlığı ve rahatsızlık oluşturmaya çalıştılar. Buradan size tekmil veriyorum, tekmilim şudur, Karadeniz zaman tıpkısı bir tane yıldırıcı bulunmayan ve tertemiz Cenabıhak’ın izniyle. Tekmilimiz şudur, Türkiye’nin sunma baskı terörle savaş coğrafyası olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan… Amanoslar’birlikte Allah’a hamdolsun bir biricik terörist yok, Amanoslar arı sili.”

Erzurum, Bingöl, Muş, Elazığ, Kars Çömçe-Madur, Tendürek Dağı’nın bile çalma saf olduğunu dile getiren Aristokrat, “Yine size hatim veriyorum, Cenabıhak müsaade verecek, Cumhuriyet’in birinci asrında yani Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Teşrinievvel 2023’te Tanrı’ın izniyle Cudi arı sili olacak, Gabar arı sili olacak ve bu ülkede bire bir tek yıldırıcı kalmayacak.” dedi.

Soylu, Türkiye’nin terörle mücadelesini anlatarak, savunma sanayisinde serencam yıllarda yaşanan gelişmelerin bu mücadeledeki önemine dikkati çekti.

Türkiye’da geçmiş yıllarda ekonomi, afiyet ve muvasala kadar bir nice alanda yaşanan sıkıntıları sıralayan Soylu, son yıllarda zelzele, hâkim, cuşuhuruş kabilinden çok sayıda afet meydana gelmesine rağmen tıpkısı tek insana ‘Nerede bu oran?’ dedirtmediklerini vurguladı.

Gelecek nesillere altyapısı yapılmış ayrımsız Türkiye bırakacaklarını belirten Soylu, nesir edilen barajlardan spor tesislerine büyüklüğünde muhtelif sektörlerde yapılan yatırımları hatırlattı.

Aristokrat, “Bize boynu büküklük yakışmaz.” ifadesini kullanarak, “Biz yalnız kendimize değil, etrafımızdaki coğrafyaya ilişkin ve dünyaya ilişkin sözü olan tıpkısı milletiz.” diyerek konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın, MHP Genel Başkanı Ihtişam Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Türkiye’nin benzeri elan bozuk Türkiye haline düşmesine izin kararlaştırmak amacıyla Topluluk İttifakı namına balaban bir uğraş ortaya koyduğunu dile getiren Aristokrat, büyük ve ruhlu tıpkısı Türkiye amacıyla, 21. yüzyıla kaşe vurabilmek için balaban tıpkı mücadele verildiğini aktardı.

Soylu, “Bugün buyuru alan tıpkı Türkiye bulunmayan. Ana muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Zaman acun politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan bir Türkiye var.” dedi.

“Benim Amerika’üstelik tek malım var, o üstelik FETÖ”

Vekil Aristokrat, konuşmasına şöyle devam etti:

“Eğer bugün Arnavutluk’ta FETÖ okulları kapatılıyorsa, dünyanın birçok ülkesinde FETÖ okulları kapatılıyorsa, Türkiye’den FETÖ silinip atılmışsa bittabi kim bu konudaki hassasiyetimiz sonuna kadar devam edecek, hiç kimseye bir punt vermeyeceğiz. Neymiş? Amerika’ya gidecekmişim birlikte iki kez beni ‘istenmeyen adam’ ilan etmiş Amerika. sıkışık iki el. Güya? Amerika’bile mallarım varmış da onlara üstelik ahali koyacakmış. Benim Amerika’de tek malım var, o bile FETÖ.”

Coğrafyadaki huzurun önemine işaret eden Aristokrat, “Yemeden Içmeden Diyarbakır’ın huzuru bize yetmiyor, sadece Mardin’in huzuru bize yetmiyor, Cizre’nin huzuru bize yetmiyor. Hangi zaman tığ Bağdat’ı huzurlu ayla getirirsek, ne zaman Şam’ı huzurlu ayla getirirsek, ne antlaşma Filistin’den Yemen’e büyüklüğünde bütün coğrafyayı rahat ağıl getirirsek aha o ahit bu Rum’nun hakkını vermiş oluruz. 2023’ün tarifi budur, 2053’ün tarifi budur, 2071’in tarifi budur. Biz buna inandık.” diye konuştu.

Aristokrat, Halk İttifakı’nın bir açık oturum iktidarı atfetmek üzere kurulmadığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Topluluk İttifakı’nın tarifi bugüne sığmaz. Cumhur İttifakı’nın tarifi Öğretmen Ahmet Yesevilerden İmam-ı Gazzali’ye kadar, Cumhur İttifakı’nın tarifi Hacı Bektaş-ı Veli’den Hacı Bayram’a büyüklüğünde, Topluluk İttifakı’nın tarifi Veysel Karani’den bu coğrafyaya gelmiş Eyüp Odalık Hazretleri’ne kadar, Piri Reis’e kadar. Cumhur İttifakı’nın tarihi Selçuklu’dur. Topluluk İttifakı’nın tarihi Osmanlı’dır, bizim medeniyetimizdir, inancımızdır, kardeşliğimizdir. Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli öyle ayrımsız şeyin altına imza attılar ki bu iktidardan artık, ati nesillere bu coğrafyayı ve dünyayı dümen edecek cesim ayrımsız mirası bırakıyorlar. Buna inancınız umum olsun.”

“Tığ geleceğimizi Amerika’da, Avrupa’üstelik aramıyoruz.” ifadesini kullanan Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz geleceğimizi Anadolu coğrafyasının gücünde, kuvvetinde, kudretinde, imanında, seciyesinde, ahlakında, birliğinde ve beraberliğinde arıyoruz. Bu sırat-ı müstakimdir, bundan ayrılmayın. 2023 Türkiye’nin bağımsızlıdır, özgürlüğüdür. 2023’ten sonradan Cumhuriyet’in ikinci asrına bu birliktelik nazik tıpkısı nitelik vuracak. Bizi seçkin yerden bekliyorlar, bir kardeşiniz olarak söylüyorum, bize temas yerden dua ediyorlar, ümit ediyorlar.”

Türkiye’birlikte Cumhur İttifakı’nın yapacağı çok aksiyon olduğunu anlatan Soylu, “Bu büyük milletin, kökten sürme milletin yapacağı çokça aksiyon var. Bu ülkede YANLIŞSIZ Fırka’nin yapacağı çokça aksiyon var. Türkiye’nin dünyada yapacağı çokça gelişim var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı çokça hisse senedi var. Tanrı bizi size utangaç etmesin.” dedi.

Icra Vekili Aristokrat, Ortahisar ilçesinde yapımı tamamlanan yıpranmamış Trabzon Inanma Müdürlüğü binasındaki incelemeleri sırasında dahi kullanılmamış hizmet binasının, kentin huzuruna ve güvenine bakım noktasında inanma mensuplarının gayretlerine yardım sağlayacağına inandığını söyledi.

Teşkilat mensuplarının kazasız, belasız günlerde hizmet etmelerini dileyen Soylu, “Buradaki ve Türkiye’deki tamam polis arkadaşlarımı Allah sahabet etsin, korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Zaman Türkiye’bile, ülkemin seçkin tarafında asayiş açısından dahi geçim açısından dahi cesaret açısından de şükürler olsun kim istediğimiz, aradığımız yasakçı oluşuk durumda amma bu mesleğin sunu büyük zafiyeti rutin ve rehavettir. Rutin ve rehavete düştüğümüz andan itibaren karşımızdakiler çabucak tahkimatlarını gerçekleştirirler. Onlara bu hakkı kötülemek geçişsiz.” ifadelerini kullandı.

Aristokrat, Akyazı mevkisindeki Trabzon Çocuk Trafik Eğitim Bilimi Parkı’nı müzakere etti, restorasyonu tamamlanan tarihi Valilik binasının bile açılışını gerçekleştirdi.

Share: