İçişleri Bakanı Soylu, Gaziler Haset programında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağı 29 Teşrinievvel 2023’te Türkiye sınırları içre yegâne bire bir terörist kalmaması için savaşım ettiklerini söyledi.

19 Eylül Gaziler Haset zımnında Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) aracılığıyla Pursaklar’üstelik planlı programa katılan Aristokrat, şehitleri ve gazileri asla unutmadıklarını, onların emanetine cemaat çıktıklarını belirtti.

Aristokrat, Türk milletini, köklerinden, şehitlik ve yiğitlik anlayışından, ahlakından, ocak yapısından koparmaya çalışanların bulunduğunu tabir ederek, “Ihtimal bizden artık paraları, çok büyük yaymaca bütçeleri var. Yıldırı örgütlerinden LGBT derneklerine büyüklüğünde belki her cins organizasyonu kullanıyorlar ama manevi bariyeri tıpkı tür aşamıyorlar. Gazilerin ve martir ailelerinin ortaya koyduğu fideist, imanı aşamıyorlar, Allah’ın izniyle aşamayacaklar.” diyerek konuştu.

Terör örgütü PKK’nın çıktı “saklanacak cezaevi aradığını” dile getiren Aristokrat, “Takkadak serencam iki ayda Aziz Abluka Operasyonu ile az daha onları sindirmediğimiz, püskürtmediğimiz meydan kalmadı.” dedi.

Soylu, teröristlerin mağaralardan çıkamaz ayla geldiğini söyleyerek, “Terör örgütünün Türkiye içerisindeki sayısı 120’nin altına düştü. Eskisi kabil temas yerde fink atamıyorlar. Bize çekicilik attıkları Tendürek Dağı’nda bir bir tane PKK teröristi yok, Tendürek arı sili.” ifadelerini kullandı.

Karadeniz Bölgesi’nde, Mersin’den Hatay’a, Osmaniye’den Gaziantep’e, Kahramanmaraş’tan Adıyaman’a büyüklüğünde Amanos Dağları’nda ayrımsız biricik terörist kalmadığını kaydeden Soylu, “Cenabıhak kader edecek, 2023 yılı 29 Teşrinievvel yani Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında milletimize sözümüzdür, Cenabıhak müsaade verecek, kahramanlarımızla beraber bu ülkenin içerisinde tıpkısı biricik terörist kalmayacak, her yan arı sili olacak.” şeklinde konuştu.

“ÇAKER, yıldırı örgütü PKK ve PYD’ye 2 milyar dolar yardım yapmıştır”

Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde defans sanayisi ve düzenlilik güçlerinin profesyonelleşmesi noktasında alınan mesafeye belen ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fakat düşmanlar ve hainler vesile kollamaktadır. Sonuç 3 yılda KUL, terör örgütü PKK ve PYD’ye 2 milyar dolar kendi bütçelerinden arkalama yapmışlardır. Amerika Senatosundan arkalama yapmışlardır. Yıldırı örgütünün Amerika ve Avrupa yoluyla genişlik haddinden fazla desteklendiği antlaşma diliminde terör örgütüne sunma nazik darbeyi vurduk. Yemeden Içmeden yıldırı örgütünü aşınmış etmiyoruz, hoppadak terör örgütünün aklıyla, psikolojisiyle onu mahkum etmeye çalışmıyoruz, bir zamanda terör örgütünü destekleyen, bize müttefik kadar görünen Amerika ve Avrupa’yı dahi aşınmış ediyoruz, yenik etmeye devam edeceğiz.”

Soylu, Türkiye’nin bölgesindeki sorumluluğuna dikkati çekerek, “Sorumluluğumuz 780 bin kilometrekarede kalmaz, Amerika ve Avrupa’ya Irak’tan üstelik elini çekme gücünü göstermeliyiz, Suriye’den de elini çekme gücünü göstermeliyiz, Afganistan’dan üstelik Pakistan’dan da.” dedi.

“O siyasal partinin içerisindeki tek kimseye yöntem yapma hakkı vermezler”

Bakan Aristokrat, sabık günlerde HDP’li tıpkı kişinin 15 yaşındaki kız çocuğunu terör örgütü PKK’ya kaçırmaya çalıştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Dünyanın neresinde, mütekâmil olsun, ufak tefek olsun, ne ülkesinde eğer böyle tıpkısı davranış olsa o siyasi partiye değil yöntem ika hakkı, o politik partinin içerisinde olan hiçbir kimseye politika yapma hakkı vermezler. Divan 1 Ilk Teşrin’da açılacak, o politik partinin mensupları gelecekler, TBMM’bile oturacaklar. Terörle mücadelede elimizden geleni yaptığımız amacıyla, samimiyetimize inandığınız üzere yüz yüze geldiğimizde bugüne kadar ne bir şehit ailesinden ne tıpkı gaziden yer ufak benzeri sitem sesi de duymadık amma bire bir tek sitem sesi duyuyorum: ‘Bunların Sedir’te hangi işi var?’ diye sabahtan akşama büyüklüğünde bu ülkede sitem sesi duyuyorum.”

“PKK’nın siyasi örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır”

Gelecek yıl yapılacak seçimlere belen fail İçişleri Bakanı Aristokrat, şunları kaydetti:

“PKK’nın politik örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır. CHP’ye ve değişik bilcümle politik partilere şantaj yapmaktadırlar. Taşlama ediyorlar, ağızsız kalıyorlar; ‘Bizsiz bunu yapamazsınız.’ diyorlar, ağızsız kalıyorlar; ‘O koltuklarda oturuyorsanız, o ihaleleri alıyorsanız, sebebi biziz.’ diyorlar, ağızsız kalıyorlar. Türk siyaseti, Amerika vesayetinden sonradan, Avrupa’nın vesayetinden bilahare ilk defa önümüzdeki seçimler amacıyla PKK vesayetinin altında şu anda inim inim inlemektedir. 2023 seçimlerine giderken, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına giderken, sabır edilebilmesi tür değildir. TBMM’ye o insanlar hamle attığı sürece, o Gazi Sedir’in ruhu işkence çekmektedir. Onların, oranın etrafına de gelememesi gerekmektedir amma maalesef ellerindeki imkanlar, esas aykırılık karışma kalkışmak için, ‘Aman seçimi kazanalım dahi kimle olursa olsun.’ denilen hesap, tıpkısı zamanda büyükelçilerle bu arada oturdukları o anlaşmaların tamamını bu millete benzeri şantaj olarak kullanmaktadırlar.”

Süleyman Soylu, Türk milletinin, 2023 seçimlerine giderken PKK ve HDP’nin bu şantajını akseptans etmeyeceğini ve gerekli cevabı vereceğini söyledi.

“Değil vatanın aynı parçasını, çakıl taşını birlikte vermedik, vermeyeceğiz”

Balaban Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici da Türk askerinin, “ölürsem şehit, kalırsam gazi” anlayışıyla cepheden cepheye koştuğunu belirterek, “Üzerinde yaşadığımız topraklar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti üstelik şehit kanlarıyla sulanmıştır, martir kanlarıyla alınmıştır. Onun amacıyla bu vatanın tıpkısı bedeli yoktur. Değil vatanın tıpkısı parçasını, bire bir çakıl taşı taşını üstelik vermedik, vermeyeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin son yıllarda terörün mecmu unsurlarıyla savaş ettiğine ve şişman muvaffakiyet sağladığına dikkati çeken Destici, “Bu coğrafyada olduğumuz sürece bize saldırmaya bitmeme edecekler amma onlar ne yaparlarsa yapsınlar, biz da acun var oldukça bu coğrafyada olacağız ve ay degaje al bayrağın altında hür ve bağımsız şekilde yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

Programın böylelikle Küçük Asya Ajansı Genel Müdürü Başkumandan Karagöz’ün birlikte aralarında bulunduğu bazen medya mensupları ödüle müstahak görüldü.

Programa ara sıra milletvekilleri, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Aheste, Ankara Güven Müdürü Para Yılmaz, TÜGŞAV Genel Başkanı Lokman Aylar ile gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Share: