Icra Vekili Ersoy: Değer Şener cinayetinin takipçisi olacağız

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, müzisyen Onur Şener’in öldürülmesiyle ilişik, Biz Vekâlet adına strateji edeceğiz. Proses doğrusu hızlı ilerliyor, bundan sonraki türel ayrımsız süreç. Savcılık ve mahkeme aşamaları bitmeme edecektir. Bizim en şişman isteğimiz başı yerde kâin kişilerin türe ettiği cezayı almasıdır dedi.

Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Payitaht Firez Yolu Festivali kapsamında Fotoğraf ve Yontu Müzesi’nde sergi açılışına katıldı. Eserleri inceleyen Ersoy, elan sonra izah yaptı. Ankara’de öldürülmüş müzikçi Onur Şener’e Allah’tan yağmur, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileyerek sözlerine başlayan Ersoy, Sanatın iyileştirici özelliğiyle var olmasını isterken; maalesef kâh kişilerin katline uğrayabiliyor. Bir Tane tesellimiz sorumluların düçar olması. ‘İnşallah bildirme yakın zamanda arz ağır sıklet şekilde cezalandırılıp layığını bulurlar’ diye niteleyerek düşünüyorum ifadelerini kullandı.

Ersoy, konunun takipçisi olacaklarını vurgulayarak, Biz Bakanlık kendisine strateji edeceğiz. Proses filhakika aceleci ilerliyor, bundan ahir türel benzeri proses. Müddeiumumilik ve duruşma aşamaları devam edecektir. Bizim sunu nazik isteğimiz suçlu bulunan kişilerin doğruluk ettiği cezayı almasıdır. İnşallah kat sayı olacak bire bir cezayla dahi bundan ahir beklenir olayların önüne geçilmiş evet diye niteleyerek düşünüyorum açıklamasında bulundu. (DHA)Share: