Icra Vekili Kederli, Kahramanmaraş’ta “Ailemizin Çınarları Festivali”nde konuştu Açıklaması

Karı ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yoğunluk Acılı, Millî Kademe Ziyareti Programı kapsamında kısaca 26 milyon haneye gidileceğini belirterek, “Evde nemli, özürlü, çocuk, yol var mı bunların rastgele birini tayin ediyoruz. Bizim Bakanlığın yapacağı hizmetse kolaylıkla yerine getiriyoruz. Ama bizim dışımızda olan tıpkı şeyse ilgilendiren kuruma lahzada yönlendiriyoruz.” dedi.

Ev ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Andırın Belediyesi ve Akdeniz Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu hareket birliğinde Andırın ilçesinde “Ailemizin Çınarları Festivali” düzenlendi.

Bakan Izdıraplı, burada yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş’ın şuara ve edebiyatçılar şehri olduğunu söyledi.

DÜRÜST Parti namına temel hedeflerinin husus kapı gezerek temas vatandaşla karşı karşıya konuşmak olduğunu ifade fail Yanık, içtimai izzet anlayışı kapsamında hizmeti vatandaşın ayağına götürdüklerini belirtti.

YANLIŞSIZ Öğür iktidarları boyunca Cumhuriyet tarihi süresince yapılanlardan daha fazlasının hayata geçirildiğine şehadet ettiklerini dile getiren Kederli, şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş birlikte bu hizmetlerden yeryüzü çok yararlanan illerimizin başında gelenlerden. YANLIŞSIZ Parti iktidarı süresince alelhusus bizim Bakanlığımızı ait toplumsal hizmetler ve toplumsal yardımlar başlığı altında bayağı patika açan hizmetler gerçekleştirdik. Içtimai bakım ve toplumsal müzaheret mantığını değiştiren, hem birlikte konkre yerine sonuçları itibarıyla katbekat beher başlıkta 4-5 kat yer birkaç ayırt eden hizmetleri hayata geçirdik.”

“Vatandaşın ayağına revan sosyal devlet olgusunu namına getireceğiz”

Acılı, sosyal hizmet ve toplumsal arkalama mantığını değiştirdiklerini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim toplumsal hizmetlerdeki anne farkımız irade odaklıdan arz odaklı toplumsal hizmete geçiş oldu. Vaktiyle yurttaş bire bir hizmetini temizlemek amacıyla, bire bir ihtiyacını bürümek üzere bap bap kurumları gezerken tığ artık vatandaşın ayağına gidiyoruz. Demincek Ulusal Evre Ziyareti Programı başlattık. İnşallah 85 milyon vatandaşımızın, kestirmece 26 milyon hanemizin seçkin birine arkadaşlarımız gidecek. Eve gideceğiz. Evde buğulanmış, engelli, çocuk, güç var mı bunların değme birini belirleme ediyoruz. Bizim Bakanlığın yapacağı hizmetse hemen namına getiriyoruz. Ama bizim dışımızda olan tıpkısı şeyse ilgilendiren kuruma hemencecik yönlendiriyoruz. Önümüzdeki günlerde bu izlence kapsamında 10 bine yakın Sosyal Teavün ve El Birliği Vakfı personelimiz, 5 bin ASDEP personelimiz hep 15 bin personel sahaya dağılacak. 26 milyon hanenin tamamına gireceğiz. Böylelikle ihtiyacı olan vatandaşın ayağına revan toplumsal izzet olgusunu namına getireceğiz.”

Program kapsamında mehteran ve umum oyunları gösterisi düzenlendi, huzurevinde kalan yaşlılar mini konser verdi.

Programa, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Ateşin, DOĞRU Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Itimat, Ahmet Özdemir ve Habibe Öçal, Kahramanmaraş Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör, Andırın Ilçebay Vekili Cuma Emeç, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, Akdeniz Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu Başkanı Yunus Temiz, başka ilgililer ile vatandaşlar katıldı.

Share: