Içtimai konut projesi başvuruları yoğunluğun önüne geçebilmek üzere TC kimlik numarasına göre aşamalı alınacak

Türkiye tarihinin yeryüzü iri içtimai ev projesi TOKİ başvuruları alınmaya başlandı. Reisicumhur Erdoğan’ın müjdesini duyurduğu projeye referans e-Celal ekranı üzerinden yapılıyor. Sosyal basamak ve arsa satışı başvurularının Teşrinievvel ayı sonuna kadar süreceğini açıklandı.

SOSYAL BASAMAK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vatandaşlar zaruri şartları karşılayıp karşılamadıklarını arama ettikten sonradan e-Fehamet üzerinden TOKİ muhtel hane başvurusu yapabilecek. E-cesamet üzerindeki kontrol sekmesine TOKİ hane yazdığınız takdirde referans ekranına yönlendirileceksiniz.

DAİRELERİN FİYATI HANGI BÜYÜKLÜĞÜNDE OLACAK?

2+1 dairelerin fiyatı 608 bin TL adına açıklandı. Toplanmış 850 bin TL fiyata erbap 3+1 dairelerin ödemesi ise 3.187 TL’den başlayan taksitler şeklinde olacak. Daireler için 240 kamer vade olacak.

İSTANBUL’DA HANGİ İLÇELERE HUZURSUZ BÖLÜK YAPILACAK?

TOKİ’nin İstanbul’un hangi ilçelerinde proje kapsamında aile yapacağı da netleşti. TOKİ’nin internet sitesinde yapılan açıklamaya bakarak Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler’de mecmu 28 bin 340, Çatalca ‘birlikte 540, Silivri’de 200 ve Tuzla’da 20 bin 920 bölük yapılacak.

EV BAŞVURU ŞARTLARI

T.C. vatandaşı olması,Proje ülke sınırları içerisinde en birkaç 1 sene eğleşme etmesi veya proje memleket nüfusuna kayıtlı olması,Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üstüne T.C. sınırları süresince tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den henüz geçmiş sülale sahibi olmama,İstanbul için aylık kerte halkı gelirinin, genişlik aşkın kemiksiz 18.000 TL, mikro genelinde 16.000 TL olması (Martir Aileleri, Savaş ve Uhde Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç),Tıpkısı ayak halkı hesabına, tek başvuru yapılması,Başvuruları yapacak vatandaşların; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir,Tüvana kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonraları doğan vatandaşlarımız başvurma edebilecektir.

BAŞVURU TC KİMLİK NUMARISINA BAKARAK ALINACAK

Çevrim içi başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun önüne geçebilmek üzere e-oran üzerinden başvurular kademeli kendisine alınacak.

Buna göre T.C. Kimlik numarasının son hanesi;

0 olan vatandaşlar 14 Ilkgüz 2022 Çarşamba,2 olan vatandaşlar 15 Ilkgüz 2022 Perşembe,4 olan vatandaşlar 16 Ilkgüz 2022 Cuma,6 olan vatandaşlar 17 Ilkgüz 2022 Cumartesi,8 olan vatandaşlar 18 Eylül 2022 Aksata gününden itibaren başvurabilecekler.

19 Eylül 2022 Pazartesi gününden itibaren ise seçkin sınırlama olmaksızın umum vatandaşlar başvurularını iletebilecek.Share: