Iğdır’da rustik alanda ölü kâin gencin arkadaşı tutuklandı

Iğdır’ın Enginalan köyünde benzeri gencin rustik alanda ölmüş bulunmasıyla ilgili gözaltına alınan arkadaşı tutuklandı.

Enginalan köyünde ateş parçası Mehmet Akif Mavi’nin (19) rustik alanda ölmüş bulunmasının ardından bitirmiş ekiplerinin yaptığı icraat sonucu gözaltına alınan Gökçe’nin arkadaşı D.F.’nin (18) jandarmadaki işlemleri tamamlandı. Esenlik kontrolünden geçirildikten sonraları adliyeye atıf edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mehmet Akif Semavi’nin ancak dışında tır şoförü olan babasının Türkiye’ye geldikten sonra defin işlemin ferda gerçekleşeceği öğrenildi.

Enginalan köyünde hararetli Mehmet Akif Gökçe (19), 23 Aile akşamı evden kullanılmış bire bir daha et kafalı dönmemişti. Ailenin akşam ezanı saatlerinde yaptığı kontrol sabah saatlerine büyüklüğünde sürmüştü. Sabah saatlerine kadar çocuklarına öz imkanları ile ulaşamayan karı jandarmadan arkalama istemişti. Yapılan kontrol sonucu Semavi’nin donmuş bedeni, yersiz aynı arazide ağaçların altında bulunmuştu. Cingöz olay ile ilgilendiren güdük bir sürede ölen gencin arkadaşı olduğu öğrenilen D.F.’yi gözaltına almıştı. – IĞDIR

Share: