İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı’dan ziyaretler

Sakarya İl Milli Yetişek Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, kentteki Değerlendirme ve Değerlendirme Merkezi’ni musahabe etti.

Müdürlükten yapılan açıklamaya bakarak, Kavgacı, kullanılmamış eğitim-tedrisat yılında yapılacak çalışmalarla ilgilendiren hikmet aldı.

Kavgacı, Il himayesinde planlı ve öğrencilerle öğretmenler tarafından memnuniyetle karşılanan Nitelikli Terbiye Hareketi İzleme ve Kösemenlik (NEHİR) projesinin bu yıl üstelik bitmeme edeceğini bildirdi.

Daha sonradan hizmet tamir faaliyetleri tamamlanan Kemaliye İlk ve Ortaokulu’nda incelemelerde mevcut Cenkçi, ilkokul kaliteli öğrencilerinin uzlaşma etkinliklerine konuk oldu.

Öğretmenlerle de tıpkı araya mevrut Cenkçi, Milli Eğitim Bilimi Bakanı Mahmut Özer’in talimatlarıyla bu sene ilk defa ana terbiye düzeyindeki okullara verilen ekol bazlı bütçelerin okulların ihtiyaçlarının hızlıca giderilmesine büyük ölçüde yardım sağladığını ifade etti.

Yardımcı töz kitaplardan öğrencilerin arz ferah şekilde faydalanmaları amacıyla öğretmenlerin yönlendirmelerinin önemine bel eden Kavgacı, kente ayrılan iri yatırım bütçesi yardımıyla çok sayıda okulda hizmet ve tamirat çalışmalarının yaz dönemi süresince başarıyla sürdürüldüğünü kaydetti.

Cenkçi, öğrencileri sakıncasız ve donanımlı eğitim bilimi ortamlarına kavuşturmanın öncelikleri olduğunu belirtti.

Share: