Ilbay Avni Çakırdoğan, köylerdeki ekincilik programlarına katıldı

Kastamonu Valisi Avni Çakırdoğan, Tosya ilçesinde Akbük ve Aşağıdikmen köylerinde düzenlenen programlara katıldı.

Ekincilik Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında Akbük köyünde Bağcılıkta Telli Terbiye Sistemi materyal tevzi programı düzenlendi.

Programda, ürkmek duruşunda bulunulmasının arkası sıra İstiklal Marşı okundu.

Vali Şarap, burada yaptığı konuşmada, bu yıl ekincilik alanında çokça domuzuna projelerin hayata geçirilmesi üzere düzentileme harcadıklarını söyledi.

Devletin bu kabil imkanlarının üreticilerle telaki anlarına şişman gelgel ve keyifle şahitlik ettiklerini vurgulayan Çakırdoğan, “Sabık sene Akbük köyümüzü ziyaretimizde muhtar arkadaşımızla, köyün üzüm yetiştirme potansiyelinden ve bu konuda ortak ayrımsız proje fikrinden bahsetmiştik. Allah’a şükür zaman projemizin hayata geçirilmesi aşamasında üstelik tıpkısı araya geldik.” dedi.

Bu yıl 411 proje hazırlandığını anlatan Çakır, “Vatandaşımızı bu anlamda devletimizin imkanlarıyla buluşturduk. Seneye hedefimiz inşallah sunma az 750. Kâfi ki rica gelsin. Helalinden rızkımızı kazandığımız mesleğimize topluluk çıkalım. Her karış toprağımızı ekme noktasında hep bu arada irade gösterelim.” ifadelerini kullandı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu ve Akbük Köyü Muhtarı Hayrettin Gül üstelik konuşmalarında, proje karşı hikmet verdi.

Üreticilere materyal dağıtımının arkası sıra izlence sona erdi.

Vali Çakırdoğan, henüz sonradan Aşağıdikmen köyünde düzenlenen çeltik hasadı programına katıldı.

Programlara Tosya Kaymakamı Suat Hatam, Tosya Belediye Komutan Yardımcısı Mustafa Itlak, İlçe Güvenlik Müdürü Selahattin Batman, Tosya Kurnaz Komutanı Mülazım Zekeriya Özmen, YANLIŞSIZ Tümen İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci, MHP İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Büyük Şimşekli Fener ile çiftçiler katıldı.

Share: