Ilbay Güreşçi Toroslar’ın çalışmalarını inceledi

Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmaz, Mersin Valisi Ulu Hamza Pehlivan’ı ilçede ağırlayarak, hayata geçirilen ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

İlk namına Toroslar Kaymakamlığında mahalle muhtarları, kamu gurur müdürleri ve itimat güçleriyle aynı araya mevrut Ilbay Güreşçi, muhtarların iştiyak ve taleplerini dinledi.

Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet ve Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın amade bulunduğu toplantıda, ilçenin umumi durumu ve belediyenin hizmetleri karşı bilgilendirme düz Ilbay Pehlivan, gerçekleştirilen hizmetlerin çokça kıymetli ve değerli olduğunu söyleyerek Başkan Yılmayan’a teşekkür etti.

“Amacımız, hizmet sahalarında verimliliğin daha de artırılması”

Konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Ilbay Uca Hamza Pehlivan, “İlimizde amme çekicilik ve kuruluşları yerine domestik yönetimlerimiz, muhtarlarımız, yekpare birimlerimiz, toplumumuzun yekpare sektörleri ve vatandaşlarımız ile işbirliği, diyalog ve koordinasyon içerisindeyiz. Amacımız öncelikle bitmeme eden işlerin tamamlanması, sürece kullanılmamış dahil olanların başlatılması, bakir projeler ve planlamalar üstünde durulması ve bunu yaparken dahi hep hizmet sahalarında verimliliğin artırılması” dedi. “Muhtarlarımız bizim çalışma arkadaşlarımız” diyen Vali Güreşçi, “Muhtarlarımız, angajman ve beraberliğimizin pekiştirilmesi üzerine beraber çalışmaktan değer ve mutluluk duyduğumuz mücahede arkadaşlarımız. Kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Toroslarımıza derece katacak seçme türlü çalışmayı önemsiyoruz”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise Ilbay Güreşçi’ı Toroslar’üstelik ağırlamaktan şişman bahtiyarlık duyduklarını belirterek sağlıktan eğitime, imardan ulaşıma, madun yapıdan mekân iyileştirmesine ve spora büyüklüğünde hayata geçirdikleri çalışmalar karşı bilgiler verdi. Vatandaşla istek bağı kurulan seçme proje ve çalışmanın başarıya ulaşacağını belirten Yılmaz; “Içtimai ve acara belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz. Bir yandan ilçemizin çehresini değiştirirken bir yandan de projelerimizle vatandaşlarımızın ve esnafımızın yanındayız” diye niteleyerek konuştu.

Eğitimin öncelikleri ortada düzlük aldığını birlikte belirten Yılmayan, “Okullarımızın açılmasına gelişmemiş beş altı kaldı. Zer Milli Yetişek Müdürümüz ile gelişigüzel okullarımız ile ilişkin tıpkı mesai yaptık. Belediyemizin imkanları ölçüsünde 112 okulumuzda hizmet, peyzaj ve dış alnaç boyama çalışmalarımızı yürütüyoruz” şeklinde konuştu

Projeleri durumunda gördü

Vali Güreşçi, toplantının arkası sıra Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet ve Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ile birlikte ilçe esnafını musahabe etti. Toroslar Belediyesi vasıtasıyla hayata geçirilen çalışmaları durumunda üstelik inceleyen Ilbay Güreşçi, Toroslar Belediyesinin Yunus Emre Hars Merkezini bile ziyaret ederek belediye personeli, özel sporcular ve çocuklarla tıpkısı araya geldi. Başbuğ Yılmaz, gösterişli rabıta ve bağlılaşım gösterileri beyninde karşılanan Vali Pehlivan’a, Toroslar Maharet ve Mesleki Yetişek Kurslarında (TORTEK) umum emeği ile üretilen kilim ve ‘Çandır Kalesi’nin kağıt rölyeften işlenmiş tablosunu ödül etti.

Toroslar Belediyesinin ‘Bulvar, Cadde ve Sokaklarda Alnaç Düzenlemesi Projesi’ çerçevesinde, Güneykent Mahallesi’nde dolgun göz alanlarının dış cephesinde makbul ve dünyaca adlı ressamların eserleriyle renklenen çalışmaları bile yerinde gören Vali Güreşçi, daha sonra Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın şehir tarihini ve kültürel mirası periyot yüzüne çıkaran projelerinden biri olan Buluklu Mahallesi’ndeki ‘Kuvayımilliye Karargahı’nı da müzakere ederek incelemelerde bulundu.

Komutan Yılmaz, fotoğraflar, vesaik ve etnografik eserlerle donattıkları kestirmece 200 yıllık karargahta Ilbay Güreşçi’a Mersin’in Antagonist İşgalinden Kurtuluşunun 100. sene dönümü için özel olarak hazırladıkları milli uğraş döneminde Mersin Ağacı’in tarihini anlatan pusula da dürü etti. – MERSİN

Share: