Ilbay Tuncay Akkoyun: “Bağımlılığın temas türlüsüne alın savaşım ediyoruz”

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun başkanlığında Bağımlılıkla Savaşım İl Koordinasyon Yerleşmiş Toplantısı gerçekleştirilerek, bağımlılıkla mücadele konusunda yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler değerlendirildi.

Toplantıda ait kurumlar tarafından sunumlar gerçekleştirilip, gelgel amirleri ve akademisyenler laf ile ait görüşlerini ve değerlendirmelerini paylaştı. Bağımlılığın herhangi bir türlüsüne cebin mücadele edilmesinin altını çizen Ilbay Tuncay Akkoyun, beher kurumumuza haddinden fazla balaban görevler düştüğünü belirterek, bilcümle kurumlarımızın bağımlılıkla savaşım konusunda gayretle ve cansiparane çalışması gerektiğini vurguladı. “Hiçbir gencimizin ve vatandaşımızın bağımlılık tehlikesine bulaşmaması hesabına gelişigüzel tür tedbiri almalıyız” diyen Ilbay Akkoyun, bağımlılıkla savaşım ile ilişik inhibütör çalışmaların önemine ilgi çekti.

Toplantıda bağımlılıkla uğraş üstüne yapılması müstelzim çalışmalarla ilişik, Bağımlılıkla Uğraş Faziletli Müesses kararları doğrultusunda 11 yön halinde karar alındı. Toplantıya Uray Başkan Vekili Eyüp Hüsamettin Arslan, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Ulvi İhsan Aksungur, Rektör Yrd. Prof. Dr. Dursun Odabaşı, alım amirleri, akademisyenler ve STK temsilcileri katıldı. – KARAMAN

Share: