“İlk Evim, İlk İş Yerim” ile “İlk Evim Arsa” projelerinin tanıtım tırı Samsun’a geldi

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Arsa” kampanyasına ilgili nikbet edilen soruların cevaplanması üzere hazırlanan lansman tırı, Samsun’üstelik vatandaşlarla buluştu.

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda konuşlanan tanıtım tırını görüşme eden vatandaşlar, sanal töz gözlükleri yardımıyla, bazıları de tabletler üzerinden daha geçmiş yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri gezme imkanı buldu, uzmanlardan hikmet aldı.

Tırı müzakere ederek mevhum köken gözlükleri ile konutları inceleyici Samsun Valisi Zülkif Dağlı, gazetecilere, tırda “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Yer” projesinin tanıtıldığını söyledi.

Vatandaşların görsellerle bilgilendirildiğini belirten Görgüsüz, “Ülkemizin bu anlamda sunu balaban projesi, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın duyurduğu. Belli bir kısmının temeli atıldı, 2028’e büyüklüğünde devam edecek. 5 milyon konutu ve hisse senedi yerini kapsıyor. Leziz hayır olsun, özellikle az gelirli vatandaşlarımıza.” dedi.

Görgüsüz, projenin ülkedeki hane açığını kapatacağını vurgulayarak, “Mikro gelirli vatandaşlarımıza kan alma yolu olacak. Bu açıdan Sayın Cumhurbaşkanı’mıza müteşekkiriz. Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza, TOKİ Başkanlığımıza şükranlarımızı sunuyoruz vatandaşlarımız hesabına. Samsun’umuzda dahi ilçelerimizin anında aceleten tamamında konutlarımız yapılacak. İş yerlerimizle ve arsalarla ilişkin müracaatlar devam ediyor.” diyerek konuştu.

Dağlı, bu konuda oluşabilecek ayyarlık olaylarına cebin dahi vatandaşları uyardı.

Vali Görgüsüz’ya ziyaretlerinde Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ömer Bolat eşlik etti.

Kentte iki dönme kalacak tırın bire bir ahir durağı, Amasya olacak.

Share: