İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi lansman tırı 17 ilde içtimai basamak projesini anlatacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ne ilişik vatandaşları haberdar etmek üzere hazırlanan tanıtım tırı yola bundan sonra. 14 Ilk Teşrin-12 Kasım tarihleri arasında 17 ili gezecek olan tanıtım tırı, vatandaşların sorularına karşılık verecek.

Cumhuriyet Altını tarihinin arz iri toplumsal basamak projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ni takdim etmek ve vatandaşların sorularına karşılık yöneltmek amacıyla yolculuğuna Ankara’dan başlayacak ve 14 Ekim-12 Son Teşrin beyninde 17 ili gezecek olan lansman tırı hazırlandı. Kızılay’da vatandaşlar, lansman tırında Toplu Bölük İdaresi Başkanlığı (TOKİ) vasıtasıyla hazırlanan benzer daireleri sanal esas gözlüğü ile gezme imkanı buldu. TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı Osman Dayanım burada yaptığı konuşmasına, Bartın’da yaşanan beyaz zehir faciasında hayatını kaybedenler üzere başsağlığı dileyerek başladı. Vatandaşlara hazırlanan örnek daireleri sanal köken gözlüğü ile 360 mertebe devir imkanı sağlayarak mefret tıpkı aşama attıklarını tamlayan Dayanım, “Bartın Amasra’da hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza ivedili şifalar diliyorum. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı yoluyla açıklayan ve Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik nazik toplumsal ev projesi olan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim, İlk Evim Yer Projesi’nin tekmil detayları bakanlığımız ve idaremiz marifetiyle kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Bu tanıtım tırımızda vatandaşlarımızın proje çerçevesinde düşkünlük ettiği tamlık sorular idaremiz personeli yoluyla tüm titizce cevaplanacaktır. Elan geçmiş idaremiz aracılığıyla yapımı tamamlanan örnek dairemiz, mevhum köken gözlüğü ile vatandaşlarımıza gezdirilecektir. Ikmal planlarımız ve projemizde kullandığımız malzemeler üzerine bilgelik sahibi olması sağlanacaktır. Tırımız 14 Ilk Teşrin’de Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup, Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla gibi 17 şehrimizde site meydanlarında görevini 12 Son Teşrin’a büyüklüğünde yerine getirecektir. Rekor referans sayısı ile idaremize güvenini gösteren tamlık vatandaşlara teşekkürname ediyor, tırımıza davet ediyoruz” dedi.

Mevhum mahiyet gözlüğü ile emsal evi gezen Ferdi Satık, uygulamayı haddinden fazla beğendiğini belirterek, “Ankara’ya imtihan amacıyla geldim ve hakeza bir deneyim ile karşılaştım. Gayet hoşuma gitti. Sanki doğrudan adına lüp içindeyim. Temas köşeyi, temas noktayı görebilmek çokça hoşuma gitti. Mevhum köken ile yaşadığım bu deneyimi herkese tavsiye mektubu ederim. Benim için çok uygun aynı familya, mübarek tıpkı alan kullanımı ergin. Bu projeye daha başvurmadım amma bu deneyimden bilahare başvurmak isterim” ifadelerini kullandı. – ANKARA

Share: