‘İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ tanıtım tırı yola artık

‘İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ tanıtım tırı yola daha çok

ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ne ilişik vatandaşları haberdar etmek için hazırlanan lansman tırı yola bundan sonra.

Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme şişman içtimai ev projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ni tanıtmak ve vatandaşların sorularına yanıt yöneltmek üzere yolculuğuna Ankara’dan başlayacak ve 14 Ilk Teşrin ile 12 Son Teşrin ortada toplamda 17 ili gezecek lansman tırı hazırlandı. Kızılay’da vatandaşlarla buluşan tanıtım tırında, Dolgun Bölük İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan emsal daireleri mevhum üs gözlüğü ile seyran imkanı bulundu.

TOKİ Aplikasyon Dairesi Başkanı Osman Direnç burada yaptığı konuşmasına, geçtiğimiz günlerde Bartın’da yaşanan eroin faciasında hayatını kaybedenler için başsağlığı dileyerek başladı. Vatandaşlara, hazırlanan benzer daireleri sanal kök gözlüğü ile 360 basamak volta imkanı sağlayarak oylumlu ayrımsız girişim attıklarını savunan Direnç şu sözleri kaydetti:

“Bartın Amasra’da hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza müstacel şifalar diliyorum. Bilindiği için Cumhurbaşkanı marifetiyle açıklanan ve Cumhuriyet Altını tarihinin sunu iri toplumsal basamak projesi olan ‘İlk Evim, İlk İş yerim, İlk Evim Yer Projesi’nin tekmil detayları bakanlığımız ve idaremiz vasıtasıyla kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Bu tanıtım tırımızda vatandaşlarımızın proje çerçevesinde zül ettiği cemi sorular idaremiz personeli tarafından bütün titizlik ile cevaplanacaktır. Henüz önce idaremiz vasıtasıyla yapımı tamamlanan kat sayı dairemiz, mevhum kök gözlüğü ile vatandaşlarımıza gezdirilecektir. Itmam planlarımız ve projemizde kullandığımız malzemeler hakkında hikmet sahibi olması sağlanacaktır. Tırımız, 14 Ilk Teşrin’de Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla üzere 17 şehrimizde kent meydanlarında görevini 12 Son Teşrin’a büyüklüğünde yerine getirecektir. Rekor müracaat sayısı ile idaremize güvenini gösteren cemi vatandaşlara teşekkürname ediyor, tırımıza nida ediyoruz.”

Sanal ana gözlüğü ile kat sayı evi gezen Ferdi Satık, uygulamayı çokça beğendiğini belirterek, “Ankara’ya imtihan üzere geldim ve hakeza tıpkısı deneyim ile karşılaştım. Gayet hoşuma gitti. Neymiş direkt kendisine evin içindeyim. Değme köşeyi, değme noktayı görebilmek haddinden fazla hoşuma gitti. Sanal soy ile yaşadığım bu deneyimi herkese referans ederim. Benim için haddinden fazla makul bire bir ocak, artağan tıpkı düz kullanımı ergin. Bu projeye daha başvurmadım amma bu deneyimden sonraları başvurmak isterim” ifadelerini kullandı.

Share: