Imtiyaz fezlekeleri Meclis’e geldi! İçlerinde Kılıçdaroğlu ve Özdağ’da var

Kullanılmamış yasama yılında dokunulmazlıklarla ilişik şanlı bir evolüsyon yaşandı. 34 milletvekiline ilgilendiren 65 ayrıcalık dosyası TBMM Başkanlığına sunuldu. 34 milletvekilinin beyninde CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ile Galibiyet Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ da bulunuyor.

FEZLEKELER KATIŞIK KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Üzerine Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, Meclis Başkanlığınca “Mevrut Kağıtlar” listesinde yayımlanarak Esas ve Türe Komisyonu Üyelerinden Yerleşmiş Katişik Komisyona devretme edildi.

Kılıçdaroğlu ile Özdağ’ın birlikte fezlekeleri Kompozit Komisyona gönderme edilen milletvekilleri şöyle:

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Âdem Genel Başkanı ve Diyarbakır Saylav Salihe Aydeniz,CHP Kol Başkanvekili ve Manisa Mebus Mutlak Hususi,CHP Kol Başkanvekili ve Sakarya Mebus Açık Deniz Özkoç, CHP Malatya Saylav Iye Ağbaba, CHP Ankara Mebus Ahmet Haluk Çalıştırıcı, CHP Eskişehir Mebus Utku Çakırözer, HDP Diyarbakır Milletvekilleri Dersim Üzücü, Remziye Boğa, Semra Adamakıllı ve İmam Taşçıer, HDP Batman Milletvekilleri Feleknas Pöç ve Ayşe Acara Başaran, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, HDP Balkı Mebus Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Mardin Milletvekili Pero Dundar, HDP Van Milletvekilleri Muaheze Temel, Kasıt Sarısaç ve Sezai Iyice, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Iğdır Mebus Habip Kem, HDP Antalya Saylav Kemal Bülbül, HDP Sazak Milletvekilleri Fatma Kurtulan ve Rıdvan Turan, HDP Hakkari Saylav Sait Dede, HDP Mardin Milletvekili Ebrü Günay, HDP Şanlıurfa Saylav Nusrettin Maçin, HDP Tunceli Saylav Alican Önlü, HDP Şırnak Mebus Hüseyin Kaçmaz, Özgür İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, TİP İstanbul Mebus Ahmet Hazır, AK Tümen Balıkesir Saylav İsmail Ok, DOĞRU Öğür Van Saylav Abdulahat Arvas.

BAZI İSİMLERİN BİRDEN AŞKIN DOSYASI BULUNUYOR

Mevrut fezlekeler ortada Salihe Aydeniz ve Remziye Tosun’un altışar, Semra Fena Hâlde’in 5, Berdan Öztürk’ün 4, Dersim Kırıcı, Zekâ Dilan Taşdemir, Murat Sarısaç ve Ahmet Hazır’ın üçer, Açık Deniz Özkoç, Utku Çakırözer, Alican Önlü, Ayşe Acara Başaran, Ömer Öcalan ile İmam Taşçıer’in ikişer dosyası bulunuyor.Share: