Invamed,19. Dünya Fleboloji Kongresi’nde yerini aldı

Invamed, Uluslararası Fleboloji Birliği (UIP) yoluyla düzenlenen 19. Dünya Fleboloji Kongresi’nde yerini aldı.

Invamed 19. Acun Fleboloji Kongresi’nin diamond sponsoru namına kongre kapsamında çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Kongrede mütekellim Invamed Umumi Heyet Başkanı Raşit Diri, kongreye yerel sanayiciler ve üreticiler yerine Türkiye’nin domestik üretmiş olduğu ürünleri söylemek üzere dahil olduklarını söyledi.

Uluslararası anlamda seçimle yapılması dolayısıyla Türkiye’da yapılan önceki cerrahi kurultay olduğunu belirten Faal, “Hele önsezi ve huy cerrahisinde yaptığımız girişimsel işlemleri dünyaya anlatmaya çalışıyoruz. Ağırlıklı kendisine arabozan tedavisinin, dünyada yeryüzü çokça ikinci ölüm sebebi olan akciğer embolisinin otama yöntemlerinin konuşulduğu benzeri kurultay.

Bunlar imdi ülkemizde domestik imkanlar ile üretilebiliyor. Yerel firmalarımızın hemencek tezce kâffesi burada. Bizler de çalışmalarımızı elimizden geldiğince doğru şekilde, ilmî kaynaklarla anlatmaya çalışıyoruz.” dedi.

Geçmişte hastaların ordubozan ameliyatı olduktan bilahare yer az 3 dönüş hastanede çıkmak zorunda kaldığını nâkil Hararetli, şunları kaydetti:

“Arabozan ameliyatında damarlar tamamen dışarı çıkarılıyordu ama geldiğimiz noktada hoppadak enjeksiyon deliğiyle robotik olarak, herhangi bir anestezi uygulamadan hastayı sakil bakıma almadan varisler çıktı tedavi edilebiliyor. Bu ülkemizde gerçekleştirilen ürünle yapılıyor. Zaman bu kongrenin konusu olan hastalıkların tedavisinde geçer ürünleri bili insanlarımız, yerel üreticilerimiz ve üniversitelerimiz sebebiyle üretir kuzuluk geldik.

Burada 50’nin üzerinde büyüklük var ve burada üretilen ürünlerimiz ‘Made in Türkiye’ markasıyla ihracatı yapılıyor. Sunma akilane şekilde Türk hekimlerimiz eliyle ilmî kaynaklar ile anlatılıyor. Evcil üretimin de ülkemizde oluşması için bizleri heveslendiren kalp huy cerrahlarına teşekkür ediyoruz.”

Türk Duygu ve Soy Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. A. Kürşat Bozkurt dahi dünyanın sunu büyük oyunbozan ve damar hastaları kongresinin İstanbul’de düzenlendiklerinden yağlık şişman değer duyduklarını kaydetti.

Kongreye 5 ana kara 56 ülkeden elçi olduğunu tabir fail Bozkurt, “Katılımcılarla bilimsel verileri konuşarak paylaşım yapıyoruz. Şu dakika itibarıyla 1.740 katılımcı var kongreye bunların 400’ü Türk geriye mütezayit ise yabancı. Bu kongrede arabozan ve huy hastalıkları karşı her molekül konuşuluyor.” şeklinde konuştu.Share: