Isparta’da 7 mahiye hamile kadını günücülük nedeniyle öldürmüş

Isparta’birlikte mortocu nikahlı adına yaşadığı 7 aylık gebe Raziye Karabuğa’yı (24) tüfekle öldüren Şehmuz G. (18) için ağırlaştırılmış müebbet delik talebiyle hazırlanan savca Isparta 2’nci Korkulu Ceza Mahkemesi eliyle kabul edildi.

Olay 1 Mart haset merkeze mecbur Yazısöğüt Köyü rast meydana geldi. Şehmuz G. ile 1 yıldır imamlı nikahlı olarak yaşadığı ve 7 aylık iki canlı olan Raziye Karabuğa otomobille gezmeye artık. Bu tam koşa ortada ağız dalaşı daha çok. Ağız Dalaşı sonucunda Şehmuz G., Raziye Karabuğa’yı yanındaki tüfekle 2 el acı ederek sarrafiye ve ciğer bölgesinden vurdu. Şehmuz G., aheste yaralanan Raziye Karabuğa’yı Isparta Şehir Hastanesi’ne bırakarak, fenomen yerinden kaçtı. Raziye Karabuğa ve karnındaki bebek kül müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Olayın arkası sıra polis güçleri aracılığıyla gözaltına alınan Şehmuz G., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şehmus G., için ‘Gebe olduğu bilinen kadını öldürme’ suçundan savca hazırlandı. Hazırlanan savca Isparta 2’nci Pahal Ukubet Mahkemesi’nce akseptans edilirken, Şehmuz G., hakkında ağırlaştırılmış müebbet mahpushane cezası istendi. İddianamede Şehmuz G.’nin ifadelerine üstelik vadi verildi. Şehmuz G., olay anına ilgilendiren verdiği ifadede mortocu nikahlı yaşadığı Raziye Karabuğa’nın kendisinden 7 maaş aylı olduğunu, görüngü haset saat 20.00 sıralarında otomobille gezintiye çıktıklarını anlattı. İlk namına Ayazmana Mesirelik Alanına gittiklerini ve orada 3 alkollü bade içtiğini tamlayan Şehmuz G., daha sonra aracına gaz aldığını ve oradan dahi Yazısöğüt Köyü yakınlarına ara bulucu park yeri ettiklerini söyledi. Burada 2 alkollü bade daha içtikten sonradan Raziye Karabuğa ile benzen istasyonunda başka bir erkeğe titiz tetik bakması zımnında tartışma yaşadıklarını tabir eden Şehmuz G., “Kıskançlıktan ekolojik ortam tartıştık. Bu sırada sinirlenerek dışarı çıktım. Aracımda sonsuz bulunmayan ancak akşamları hariç çıktığımda yanıma aldığım pompalı tüfekle aracın meydanda olan güdücü kapısından içeriye akilane 2 umum biberli ettim. Eşimin yüzünde içki görünce Kent Hastanesi’ne götürdüm ve görevliler sedyeye koyarak eşimi götürdüler. Ben de hastaneden araçla ayrıldım” ifadelerini kullandı.

Şehmuz G., olayda kullandığı tüfeği şifahane çıkışı yararsız kutusuna attığını elan sonraları polislerin kendisini yakaladığını, nadim olduğunu ve tıpkısı anlık öfkeyle cinayeti işlediğini akseptans ettiğini de belirtti. – ISPARTAShare: