Isparta’da okul çevrelerinde öğrenci ve trafik güvenliği için hazırlık makbuz

Isparta Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, kentteki 103 okul ve çevresinde mektepli güvenliği için hazırlık aldı.

Yeni eğitim bilimi-tedris yılında okulların açılmasına bir iki süre kalması zımnında polis ekipleri, okul çevrelerindeki trafik güvenliği önlemleri, geçici geçitleri, trafik levhaları, kullanılmayan vesait ve alanların tespiti, güzergah tedbirlerinin gözden geçirilmesi kabilinden konularda taharri gerçekleştirdi.

Yürütülen çalışmayla okullar açılmadan itimat personelinin alan hakimiyetini sağlaması, mektepli güvenliğini riske atacak konuların tayin edilmesi hedefleniyor.

Denetimlerde 203 polis görev aldı

Isparta Güvenlik Müdür Yardımcısı Volkan Gündüz, AA muhabirine, İçişleri Bakanlığı, Güvenlik Genel Müdürlüğü ve Isparta Valiliği koordinesinde okul çevrelerinde düzenlilik ve gidiş geliş güvenliğiyle ilişik mesai yaptıklarını söyledi.

Personeli 2022-2023 yetişek-talim yılı başlamadan alanlarda görevlendirdiklerini belirten Ruz, “Personel amacıyla bire bir nevi eğitim faaliyeti oldu. Alanlarda eksiklikleri ve çalışmaları durumunda gördük. Geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin korunmasına müteveccih yapılacak çalışmalara taraf çevirmek amacıyla 203 personelle beraber fariza aldık.” diyerek konuştu.

Trafik Idarehane Müdür Vekili Sezgin Sezer birlikte kullanılmamış terbiye sezonunda sakıncasız trafik ortamı üzere himmet yaptıklarını dile getirerek, “Şimdiden ekol önlerinde gidiş geliş ekol önü tedbirlerini gözden geçiriyoruz. Meslek çevrelerindeki palyatif geçitleri silinmişse kurumlarla angajman kurup baştan çizilmesini sağlıyoruz. Okul çevresinde hurda vesait varsa bunları kaldırıyoruz. Kaldırımlarda çocukların yürümesi için ehliyetli alan var mı? Üstünde herhangi bir şuurluluk malzeme varsa bunları kaldırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: