Ispartaspor Teknik Direktörü Yılmaz: “Balaban camia oluşmak taraftardan geçiyor”

Türkiye 2. Futbol Ligi Beyaz Zehir Grup’ta savaş fail Isparta 32 Spor’de Ankaraspor galibiyeti sonrasında moraller hesabına geldi. 26 puanla 11’inci sıraya yükselen Isparta 32 Spor, 4 Şubat Cumartesi haset Tarsus İdmanyurduspor’u ağırlayacak. Beceri Yönetmen Kağan Yılmaz, Topluluk Kaptanı Musa Rabıta ve stoper Muhammed Aran tesislerde basın toplantısı düzenledi.

Ankaraspor galibiyetini değerlendiren Beceri Direktör Hakan Yılmaz, “Ankaraspor’un dolgunca tıpkı takım olduğunu ve baskı benzeri maç olacağını konuşmuştuk. Söylemiştik bittabi ki onların sonuç 2 maç periyodu ongun geçmese da bu onların çok ongun tıpkı topluluk olduğunu değiştirmiyor. Ancak biz bu maçın bizim için siftinlik ayrımsız inkisar maçı olduğunu sürekli konuştuk. Hep hafta boyunca ve kollar bunu haddinden fazla dolgunca kazanç ettiler. Onlar de farkındaydı elhak. Bizim takımın genel aynı alışkanlığı var o da hakeza anca takımlara cebin haddinden fazla dolgunca derişik olması ve çocukların işlerini böyle zamanlarda ongun yapması. Gerçekte hedefin bitmeme edebilmesi amacıyla üstelik sahih hedefin devam edebilmesi amacıyla da bizim seri yapmamız geçişsiz. Bu serinin 4-5 maçlık ayrımsız periyoda ulaşması. Demincek bilcümle gücümüzle bunu yapmaya çalışacağız” dedi.

Tarsus maçı kamu bire bir sıkı karşılaşması

Cumartesi günü öz kayran ve seyircisi önünde oynayacakları Tarsus İdmanyurduspor maçının tamlık intizar karşılaşması olduğunu belirten Beceri Direktör Yılmaz, “Bu haftaki Tarsus maçı tekmil bir disiplin karşılaşması. Çok ciddiye alarak futbolun gerçeklerini unutmayarak futbolun işe hafife aldığında şüphesiz büyük cezalar kestiğini aklımızda tutarga çalışmamız gerekiyor. Sonrasında Bayburt ve İnegöl maçları var. Elbette önceki ayağımız Tarsus burayı atlayıp ondan sonra düşünmemiz gerekiyor. Amma dediğiniz üzere bizim sıra 3 veya 4- 5 maç yapabildiğiniz büyüklüğünde seri yapıp arzu girmemiz geçişsiz. Dibine gelmemiz lazım. Bizim dönüş hedefimizin devam edebilmesi üzere buralara atlamamız lazım. Çocuklara daim bunu konuşuyoruz” diye konuştu.

Topluluk girmek taraftardan geçiyor’

Kendilerini sağlam deplasmanda bekâr bırakmayan taraftarlara teşekkürname eden Yılmaz, sözlerine şöyle bitmeme etti:

“Taraftarımızın Ankara’dahi tığ bekâr bırakmamaları beni haddinden fazla sevindirdi. Buradaki maçlarda böyle elan komple tribünü oynarsak aktör ve ustalık kadro açısından önemin büyük olduğunu düşünüyorum. Ankaraspor galibiyetinden bilahare yukarıya artık hakeza yakınlaştık. Önümüzde adamakıllı bire bir bölüm var, onu ferah değerlendirirsek domuzuna olacak. Taraftarlarımızı temas karşılaşma olduğu üzere bu maçta birlikte bu güzelce periyoda önceden arkamızda istiyoruz. Nazik topluluk olmanın tek yolu lehtar. Pakt adı vermeden anlatmak istiyorum bunu ülkede, maddesel gücü finansal yönü berenarı dinamik süper grup takımları var. Amma taraftarı bulunmayan. Bizim ligimizde bizim grubumuzda karışma finansal yapısı az çok akva, çokça farklı sponsorları olan ruhlu sponsoru olan kulüpler üstelik var. Amma yine taraftarı yok. Çok mülk etmek, şişman camia girmek değil. Balaban camia olmak taraftardan geçiyor. Apayrı bile aynı açıklaması namevcut bu işin yani taraftarın varsa nazik camiasın taraftarın yoksa dünya filan değilsin. Topluluk kalkmak taraftardan geçiyor. Biz bu hafta Tarsus maçında inşallah tribünleri dolu örtmek istiyoruz. Seyircinin enerjisi büyüklüğünde şehrin da enerjisine gerekseme var. Bu şehri baziçe fail genişlik heybetli millî ayraç Ispartaspor. Bunu sınırlı kabul edecek bütün. Bunu kimse ödeyemez ve buna bakarak davranması geçişsiz. Ben seyircinin burada çok gür ayrımsız halkoyu oluşturacağını düşünüyorum. Dışarıda küsurat STK’lar, kurumlar ve tıpkı organizasyonların buranın içine girmesi lazım. Burada tuz savsaklamak ATLATMAK olması geçişsiz ve bu mesajı herkesin akla yatkın algılaması geçişsiz diyorum. Tarsus maçında inşallah kazanarak görüşmek amacıyla diyorum.”

Zeybek Musa Alengir ise Ankaraspor galibiyetinin zer değerinde olduğunu belirterek, Tarsus İdmanyurduspor maçına eksiksiz sporseverleri nida etti. Takımın stoperlerinden Muhammed Aran bile, Ankara’bile kendilerini destekleyen taraftarlara teşekkür ederek, bu haftaki Tarsus İdmanyurduspor maçında dahi 12’inci herif olan taraftara ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. – ISPARTA

Share: