İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında 44 sevimli hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 44 yaşama yaşamını yitirirken 360 birey üstelik yaralandı. Saldırılarda birçok yapı yoğun hasar gördü ve yıkıldı.

Filistin İletişimciler ve Medya Derneği (FİMED), İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında can kayıpları ve oluşan maddesel hasara ilişkin ince bilgileri paylaştı. İsrail-Gazze ortada varılan ateşkesin peşi sıra paylaşılan bilgilerde, 44 kişinin hayatını kaybettiği, 360 kişinin birlikte yaralandığı duyuruldu.

Refah kentinde 48 güç yaralanırken, 7 kişi yaşamını yitirdi. Konak Yunus’ta 6 dirilik hayatını kaybederken, 30 kişi da yaralandı. El Wista ve Gazze’de 131 sevimli yaralandı, 13 gönül hayatını kaybetti ve bildirme çok birey kaybının yaşandığı Kuzey Gazze’üstelik 18 sevimli yaşamını yitirdi, 151 birey dahi yaralandı.18 KONUT AĞIZ AĞIZA YIKILDI, 1675 KONUT HASAR GÖRDÜ

Saldırılar, büyük çapta maddi hasarı üstelik beraberinde getirdi. Toplanmış 18 konut saldırılar sonucu ağiz ağiza yıkıldı. 71 göz ağırbaşlı hasar alarak kullanılmaz hale gelirken, 1675 ev de kısmi namına hasar gördü. En aşkın konutun yıkıldığı ve hasar gördüğü mıntıka ise Gazze oldu.

Share: