İSTANBUL-ARNAVUTKÖY’DE HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM

ARNAVUTKÖY’dahi polis ve polis ekipleri, kazı kamyonlarını denetledi. Denetimlerde yolsuz transfer, sinsice döküm işleyen ve kazı kamyonlarında geçerli yönetmeliklere uygunsuz kamyon sürücülerine ceza yazıldı.

Gidiş Geliş Bakı Şube Müdürlüğü ve Arnavutköy Nahiye Trafik Polis ekipleri ile Arnavutköy Belediyesi Polis ekipleri gizliden gizliye kazı haiz ve döküm özne kamyonlara yönelik teftiş yaptı. Birçok değişik noktada gerçekleşen denetimlerde yolsuz yöntemsiz transfer, döküm işleyen ve araçları usule akla yatkın olmayan kamyon sürücülerine idari nakdî ceza uygulandı.

Arnavutköy, Hadımköy’da sabahleyin saatlerinde başlayan denetimlerde sinsice yollarla arazilere kazı dökümü yapılan noktalar polis güçleri ekipleri tarafından belirleme edildi. Trafik kontrol noktalarında yolsuz yöntemsiz kazı taşıyan ve hafriyat kamyonlarında geçerli yönetmeliklere yolsuz kamyon sürücülerine ukubet uygulandı.

Polis ekipleri Arnavutköy’dahi sinsice hafriyat dökümü yapılan arazileri da belirledi. Belirlenen noktalarda el antre çıkışlarında güvenlik kameraları, beton barikatlar ve hendekler ile önlemler makbuz. Sivil trafik ekipleri da bölgelerin kontrolünü bulmak üzere arazilere mümasil konumlarda 24 saat süresince rasat yapıyor. İstanbul’da Gidiş Geliş Bakı Yazıhane Müdürlüğü’nün 2022 yılı içerisinde yaptığı denetimlerde toplamda 35 bin 510 liralık ceza uygulandı. Kamyonlara müteveccih denetimlerin çevrim süresince devam edeceği öğrenildi.

Share: