İSTANBUL-ARNAVUTKÖY’DE HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM

ARNAVUTKÖY’bile polis güçleri ve polis ekipleri, kazı kamyonlarını denetledi. Denetimlerde yolsuz taşıma, uğrun döküm fail ve kazı kamyonlarında geçerli yönetmeliklere münasebetsiz kamyon sürücülerine ukubet yazıldı.

Gidiş Geliş Bakı Ofis Müdürlüğü ve Arnavutköy Bölge Gidiş Geliş Polis Güçleri ekipleri ile Arnavutköy Belediyesi Polis ekipleri sinsice kazı haiz ve döküm yapan kamyonlara müteveccih teftiş yaptı. Birçok farklı noktada gerçekleşen denetimlerde yöntemsiz nakil, döküm işleyen ve araçları usule makul sıfır kamyon sürücülerine yönetsel para cezası uygulandı.

Arnavutköy, Hadımköy’dahi sabah saatlerinde başlayan denetimlerde uğrun yollarla arazilere hafriyat dökümü yapılan noktalar polis güçleri ekipleri marifetiyle belirleme edildi. Trafik taharri noktalarında yolsuz kazı taşıyan ve hafriyat kamyonlarında makbul yönetmeliklere yaraşmayan kamyon sürücülerine ceza uygulandı.

Polis Güçleri ekipleri Arnavutköy’de kaçak kazı dökümü yapılan arazileri üstelik belirledi. Belirlenen noktalarda el antre çıkışlarında asayiş kameraları, beton barikatlar ve hendekler ile önlemler alındı. Sivil gidiş geliş ekipleri bile bölgelerin kontrolünü ulaşmak amacıyla arazilere andıran konumlarda 24 saat süresince rasat yapıyor. İstanbul’da Trafik Fal Bölüm Müdürlüğü’nün 2022 yılı içerisinde yaptığı denetimlerde toplamda 35 bin 510 lira ceza uygulandı. Kamyonlara yönelik denetimlerin bölüm süresince bitmeme edeceği öğrenildi.Share: