İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 memleket için solgun, 4 toprak üzere turuncu kodlu uyarı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan serencam değerlendirmelere bakarak devlet genelinde hava sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta bugün ve ferda albeni sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, şimal ve iç kesimlerde 2 ila 8 mertebe azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla gelişigüzel 24 devlet üzere soluk ve turuncu kodlu ihtar yapıldı. Solgun kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Sazak, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kalaba, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye namına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce amacıyla ise turuncu kodlu uyarı yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Zerrin, havada “gizil acı durumu”na meni ediyor. Aritmetik edilen meteorolojik olay olağan dışı olmamakla gelişigüzel, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler üzerine tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Çekicilik durumunun ciddi olduğjnu belirtir. Hesap edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok müdebbir olmalı, aktüel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve yarın hava sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’da birlikte ayaz etken olacak. Karadeniz’in yüksek kısımlarında ise kirli kar görülebilir.Share: