İYİ Parti’den istifa fail Mukavim Özışık: CHP, HDP ile inikat halindedir, bu kesim beni erinçsiz etti

CHP’li Gürsel Tekin’in HDP’li bir ismin bakan olabileceği şeklindeki sözlerine reaksiyon göstererek İYİ Fırka Yozgat İl Başkanlığı görevinden çekilme ettiğini duyuran Takatli Özışık, ricat nedenini partisine sunduğu istida ile kilitsiz küreksiz belirttiğini söyledi.

“İYİ PARTİ’NİN EŞKÂL SAĞDA SEÇMENİN OYUNU KABUL ETME ŞANSI YOK”

Özışık, CHP’nin HDP ile ilişkisinin Gürsel Tekin’in serencam ifadesiyle evire çevire pekiştiğini belirterek, “HDP ile konvansiyon fail ayrımsız fırka ile benzeri masada benim partimin olmasını ego hazmedemedim ve istifa ettim. İYİ Öğür tarz sağda iktidara alternatif olmalıydı, elan evvel üstelik anlatım ettim. Şu anda bir numara öğür olmalıydı. O masada kaldığı sürece esasen o ittifakla merkez sağda seçmenin oyunu ahiz şansı namevcut. HDP ile ittifakta emekli ayrımsız binbaşı namına, mütekait bire bir subay kendisine, henüz önce Güneydoğu’da 4 sene fariza yapmış koca adına benim hazmedebileceğim tıpkı molekül değildi. Henüz evvel bile CHP’birlikte benzer meşruhat vardı. Ego bunları geçecek ayrımsız süreç namına düşündüm, değerlendirdim ancak son açıklama ile bunun bitmeyeceğini, bu işin HDP ile ortaklığa akıllıca gittiğini gördüm ve ricat ettim. Bu kadar açık söylüyorum. CHP, HDP ile antant halindedir, bu barışma beni erinçsiz etti” ifadelerini kullandı.

“HDP İLE PKK’YI AYIRMAK TÜR DEĞİL”

HDP ile PKK’yı birbirinden ayrı düşünmenin olabilir olmadığını belirten Özışık, “Öncelikle şurası soymak lazım. Biz ülkemizde, milletimizle alay malay bölünmez tıpkı hep ihtişam oluşturuyoruz. Bu devleti tıpkı topluluk sözleşmesi ile temel ile oluşturuyoruz. HDP bu anayasaya saygısı olmayan, antrparantez tanımayan ayrımsız parti. HDP ile PKK’nın bağını hepimiz biliyoruz. HDP ile PKK’yı birbirinden boşaltmak benzer değil, bırakın iki bakanlığı, bizim sosyete sözleşmemize saygısı sıfır tıpkı partiye yağmurlu havada bardağı doldursa da onu birlikte paylaşmamamız geçişsiz” değerlendirmesinde bulundu.Share: