İzmir derbisinde yaşanan olayların faturası ciddi oldu! PFDK, Göztepe’ye 4, Altay’a ise 6 maç seyircisiz oynama cezası verdi

PFDK, Göztepe – Altay maçında yaşananlardan çevre Göztepe’ye 4 karşılaşma, Altay’a ise 6 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Ekleme kendisine Göztepe’ye 112 bin TL, Altay’a ise 185 bin 500 TL nakdî ceza verildi.

TFF 1. Lig’de oynanan Göztepe- Altay maçıyla ilişik planlı soruşturmada 29 yaşama adliyeye atıf edilmişti. 29 kişiden 19’u tutuklanırken, 5’i ise adli arama amacıyla başıboş bırakıldı.

İŞARET FİŞEĞİYLE BAŞLADI

27 Kasım’da oynanan maçta Altay tribününden Göztepe tribününe meni fişeği fırlatıldı. Lehtar Mehmet Çakır ağırbaşlı yaralandı. Ardından sahaya atlayan Göztepe taraftarı Nihat Aydın, korner direğiyle Altay kalecisi Şair Tekâmül Özenç’e saldırdı. Bu ahval sokaklara taştı.

AMBULANS ŞOFÖRLERİ İÇERİ ALDI

İşaret fişeği cankurtaran şoförleri yoluyla sokuldu. Hususi cankurtaran şoförleri A.G ve H.G yoluyla karşılaşmaya Altay taraftarlarının bulunduğu yerdeki tuvalete saklandığı belirlendi.

6222’DEN SABIKASI VAR

Göztepe taraftarı Mehmet Çakır’ı yaralayan belen fişeği ile ayrıksı yanlışlık aletlerini 2 branş çantasıyla stadyuma soktuğu belirlenip, gözaltına alınan ambulans şoförlerinden A.G’nin daha önceki bazı maçlarda fenomen çıkardığı için 6222 basit ‘Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’dan kaydının bulunduğu ortaya daha çok.

“ALKOLLÜYDÜM HATIRLAMIYORUM”

Altay kalecisine korner direğiyle saldıran Göztepe taraftarı Nihat Münevver, “Çabucak kendimi kaybettim. Alkollüydüm, kendimden geçtim. Yaşananları hatırlamıyorum, pişmanım” ifadesini vermişti. Kültürlü, ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ayrıntılar geliyor…

Share: