İzmir haberleri: Bulak Karşıyaka’da Büyükkarcı’nın güveni birlik

Türkiye Sigorta, Basket Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde gine başarı kovalayacağı mevsim öncesinde kadrosunu 6’sı eskimemiş yabancı 12 transferle yukarıdan tırnağa değiştiren Bulak Karşıyaka’de Başkan Toygar Büyükkarcı, oluşturdukları takıma güvendiklerini söyledi. Ligde sezonun evvel maçında cumartesi günü Manisa Büyükşehir Belediyespor’u ağırlayıp, arkası sıra Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk hafta sınavında 5 Teşrinievvel Çarşamba akşamı Palikarya temsilcisi AEK’yı konuk edecek Karşıyaka’birlikte Büyükkarcı, kulübün toplumsal medya sayfalarına açıklamalarda bulundu.

Büyükkarcı, “Bu yıl yeni benzeri bando kurduk. Çokça gelişmemiş sürede çokça mebzul kaynaşmış aynı takım oldular. Bu bizi umutlandırıyor. Kendimizden hatim hatim henüz aşkın bütçeli takımlarla esas edeceğimize inanıyorum amma bizim bir numara önceliğimiz Karşıyaka taraftarına kurum verecek bire bir oyundur. Birinci önceliğimiz her antlaşma bu oldu ve bundan şaşmayacağımıza de inanıyorum. Çalıştırıcı Beyin Sarıca’nın epey zamandır yaptığı kadro mühendislikleri gayet mebzul. Haddinden Fazla rüya donör. Tedarik maçlarını dahi seyrettik. Takımla birlikteyiz ve yapılanı görüyoruz. Bence haddinden fazla gani tıpkı ekip yapılanması var. Hem tecrübeli hem bile zinde oyuncuları çokça ongun kaynaştıracak bire bir takım mühendisliği var. İyi olacağından hiç şüphem yok” dedi.

5 BİN KİŞİYE HAZIRLIK MAÇI

Karşıyaka taraftarını öven Başkan Toygar Büyükkarcı, Kaynak Cup 2022’deki Fenerbahçe Beko maçını yoğun tribünler önünde oynadıklarını hatırlatıp, “Karşıyaka taraftarı majör bire bir yandaş. Doğrusu bu büyüklüğünde büyük ayrımsız organizasyonun tek nedeni onlar. Tığ taraftarı olan, ekolü olan ayrımsız kulübüz. O yüzden da Karşıyaka taraftarı seçkin sene takımını desteklediği gibi dünyanın değme durumunda takımı destekleyeceğinden bildirme ufak şüphemiz namevcut. Filhakika şişko satışları bile bunu gösteriyor. Tedbir maçında bile 5 bin kişiye oynadık. Az Daha acun üstünde çok ender görülecek tıpkı olaydır. O yüzden de Karşıyaka taraftarının seçkin halükarda takımını destekleyeceğinden hiç şüphem namevcut” açıklamasını yaptı.

Share: