İzmir ve Manisa’da ahenk haftası kapsamında dersler başladı

İzmir ve Manisa’de anaokulu ve beş bir numara sınıflarda, ahenk eğitimi haftasının 2. gününde öğrenciler derse başladı.

Milli Yetişek Bakanlığınca makbul izlence kapsamında, İzmir’birlikte füru okula velileriyle geldi.

Bayraklı Azerbaycan El Cumhuriyeti 100. Sene İlkokuluna velileriyle mevrut dallar, cümbüş yaşadı.

Öğrenciler, öğretmenler yoluyla yapılan bilgilendirmenin arkası sıra sınıflara yönlendirildi, arkadaşlarıyla tanıştı.

Okul Müdürü Yusuf Su AA muhabirine, harmoni sınıflarının bugün itibariyle derse başladığını söyledi.

Yeni yetişek tedris yılının vatana ve millete güzel olması temennisinde mevcut Akarsu, “Zaman velileriyle gelen çocuklarımız okulumuzu gezecekler, tanıyacaklar. Yarın birlikte çocuklarımızla baş başa kalacağız. Hem veliler hem torunlar hem de tığ haddinden fazla heyecanlıyız. Bu yıl 123 çocuğumuz okula başladı. Filhakika aynı çoğunu asıl sınıfından tanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Okula torunuyla gelen Aysel Öztürk, torununun ekol heyecanını tutmak istediğini, kendisinin de heyecanlı olduğunu söyledi.

Okulu çokça beğendiklerini tamlayan Öztürk, “Haddinden Fazla mutluyum, torunumun sınıfını, okulunu yolmak istedim. Meslek birlikte çokça sunturlu. Beyinli kara tahta var. Hoca çokça lezzetli. Hoş tıpkı hoca. Bittabi ayrımsız hafta alışması gerekiyor. Çok güzelce bire bir izlence yani. Bütün çocuklarımız için eskimemiş yetişek tedrisat hayatı yavuz olsun. ” dedi.

Oğlu Mirza Kızılhisar’ı okula getiren velilerden Ömer Kızılhisar da hem çocuklar hem dahi veliler üzere neva haftasının çokça yüce olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Haddizatında bizler çocuklardan bundan sonra heyecanlanıyoruz. Uyum haftası dedikleri husus gerçekten çok evire çevire geçiyor. Öğretmenimizle tanışıyoruz, öğretmenimizi tanıyoruz. Çocuğumuza kişi ettiğimizde gönlümüz, içimiz bayındır oluyor. Ekol yönetimi da haza bir harmoni süreci geçiriyor, haddinden fazla sıhhatli olsun. Hepimizi okul sürecine alıştırıyor.”

Vekil Yardımcısı Aşkar’dan mülakat

Milli Terbiye Nazır Yardımcısı Petek Aşkar, uyum haftası kapsamında, Manisa’daki bazen okulları musahabe etti.

Şehzadeler ve Yunusemre’dahi Ferişte Urgancı Anaokulu, Ahmet Tütüncüoğlu İlkokulu, Sakarya Anaokulu ve 23 April İlkokulunda inceleme yapan Aşkar, öğrenciler, aileleri ve öğretmenlerle dostça etti, okullardaki çalışmalar için bilgi aldı.

Yeni eğitim bilimi tedrisat yılının esaslı olmasını dileyen Aşkar, vekâlet adına uyum eğitimini berenarı önemsediklerini, yaz tatilinin ardından okulların ve öğrencilerin ibret kitaplarının hazırlanması, bakir terbiye talim yılının umum başlaması amacıyla yekpare yetişek camiasının var gücüyle çalıştığını söyledi.

Ziyaretlerde Icra Vekili Yardımcısı Aşkar’a Manisa İl Milli Terbiye Müdürü Mustafa Fellah, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Dayanıklı Gençay ile Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş üstelik zevcelik etti.

Share: