İzmir veri! İzmir hisse senedi dünyasından Almanya çıkarması

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi öncülüğünde düzenlenen “Almanya Federal Cumhuriyeti İş Gezisi”, 6-9 Teşrinievvel tarihleri ortada gerçekleştirildi. Stuttgart, Karlsruhe ve Frankfurt’ta gerçekleşen programda konuşma, derinti ve iş geliştirme görüşmeleri düzenlendi.

İlk bölüm Stuttgart’ta işyeri ziyaretleri ile başlayan program, derneğin Stuttgart başkanı Duran Tok’un ev sahipliğinde gerçekleşen akşam ezanı yemeği ve gelişim geliştirme görüşmeleri Stuttgart ile İzmir üyeleri ortada davam etti. Akşam Ezanı yemeğine katılan Türkiye Stuttgart Başkonsolosu Mehmet Erkan Öner ve Ticari Ataşe Oya Demirkan birer tike gerçekleştirdi. İkinci çevrim Stuttgart’ta temaslarını mütemmim heyet, Karlsruhe’ye geçerek ziyaret ve incelemelere bitmeme etti. MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Hürmetkâr, derneğin Karlsruhe başkanı Kamil Manzak ile alay malay Türkiye Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu’nu makamında musahabe etti. Akşam üstelik Karlsruhe başkanı Kamil Manzak’ın ev sahipliğinde büro merkezinde düet aksiyon görüşmeleri yapıldı. Bu toplantıya Karlsruhe Kurucu Başkanı Hisse Senedi Sağlam ve Karlsruhe üyeleri katıldı. Programın üçüncü ve sonuç gününde Başkan Bilal Hürmetkâr’nın başkanlığındaki astronomi, Frankfurt’a geçerek derneğin Hessen başkanı Muhsin Kıdık ve Hessen üyeleri ile aynı araya gelerek görüşmelerini tamamladı. Avrupa Ticareti ve İhracatı Geliştirme Başkanı Musa Aydın’ın dahi katıldığı toplantıda, Genel Sekreter Rafet Turgut aracılığıyla Hessen Eyalet verileri sunumu yapıldı.

“İhracatı artırmaya müteveccih sektörel incelemeler”

Almanya iş gezisi ile ait açıklama işleyen Komutan Hürmetkâr, “MÜSİAD çok şişman tıpkısı ocak. Almanya’nın üç şehri Stuttgart, Karlsruhe ve Frankfurt’ta gerçekleştirdiğimiz işyeri ziyareti, toplantı ve düet iş görüşmelerimizde bize karı sahipliği yaparak zat evimizdeymişiz kabilinden mihman eden Stuttgart başkanı Duran Tok’a, Karlsruhe başkanı Kamil Manzak’a, Hessen başkanı Muhsin Kıdık’a ve üyelerine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Üç gün boyunca mahmul dolu benzeri program ile görüşmeler yaptık. Gezimizde Türkiye ile Almanya arasındaki tecim hacminin geliştirilmesi, düğme envestisman fırsatları, iki mutluluk arasındaki hesaplı ilgiler ile iş birliği çalışmalarını ele aldık. Almanya temaslarımızda üyelerimiz sektörleriyle müntesip olarak müspet görüşmeler gerçekleştirdi. İhracatı artırmaya yönelik sektörel incelemelerde da bulunduğumuz gezimize İzmir’den katılan üyelerimize de teşekkür ediyor, programımızın hayırlara kurgu olmasını diliyorum. Önümüzdeki dönemde da ülkemizin, bölgemizin ve üyelerimizin kalkınmasına katkıda bulunacak ancak dışı iş gezilerimize devam bitmeme edeceğiz” dedi. – İZMİR

Share: