İzmir’de “hekim ile sayrı arasındaki tartışmaya” inceleme

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Esenlik Bilimleri Üniversitesi Tepecik Terbiye ve Araştırma Hastanesinde hekim ile hasta ortada yaşanan tartışmaya ilgilendiren inceleme başlattı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, hastanenin dermatoloji servisinde gelişigüzel ikisi bile karı olan parasız ile uzman hekim ortada yaşanan tartışmanın yer aldığı görüntülerin kâh toplumsal iletişim araçları hesaplarından paylaşılması konusunda İl Esenlik Müdürlüğü harekete geçti.

Sosyal medyadaki görüntüler ve hastanedeki düzenlilik kamerası kayıtları incelendi, tartışmaya ait tetkik başlatıldı.

Cep telefonuna yansıyan görüntülerde, koridora sâdır doktorun hastaya müteveccih erdemli sesle “Sen kimsin, işim var, yöneticim çağırdı sana hangi, adisyon mı vereceğim? Sen kimsin bana istifham soruyorsun? Çağırın güvenliği, ki bu eş evet” şeklindeki sözleri düz alıyor.

Kayıtlarda, bahis konusu ağız dalaşı esnasında tıpkı çocuğun istikşaf üzere mevrut annesine sarıldığı, bu tam hastanın doktora yanı sıra çocuğunun olduğunu söylediği ve kâh hastaların üstelik hekimi bu şekilde uyardığı dahi duyuluyor.

Doktorun hastaya müteveccih konuşmaya devam ettiği, “Seni var ya mahkemeye veririm görürsün, ödersin 10 bin lirayı görürsün o kadar paran varsa.” diye niteleyerek konuştuğu, koridorda toplanan bazı kişilerin de doktora sakin olmasını gerektiğini söylediği da kayıtlarda düzlük alıyor.

Share: