İZMİR’DE ZÜĞÜRT YAKINIYLA TARTIŞAN DOKTORA SORUŞTURMA

İZMİR’de Tepecik Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde otama gören çocuğuna ilişkin tahlil sonucunun değerlendirilmesini isteyen ayrımsız temel ile hekim D.B. ortada yaşanan ağız dalaşı el telefonu kamerasına yansıdı. Olayın ardından İzmir İl Afiyet Müdürlüğü harekete geçti. Doktor D.B. üzerine idari anket başlatıldı.

Olay, mazi Tepecik Terbiye ve Araştırma Hastanesi Cildiye Polikliniği uğrunda meydana geldi. Hastanede tedavi gören çocuğuyla gelişigüzel polikliniğin kapısına mevrut asıl, çözümleme sonuçlarını dermatoloji doktoru D.B.’ye göstermek istedi. Bu tam odasından çıkan D.B. ile çocuğunu hastaneye getiren asıl arasında tartışma artık. Yaşanan tartışma el telefonu kamerasına da yansıdı. Almaç görüntülerinde hasta yakınının, hekim D.B.’ye “Nereye gidiyorsunuz?” sorusu yanlar beyninde tartışmaya hastalık oldu. Hekim D.B., “İşim var, sana hangi? Yöneticim çağırdı, sana hesap mı vereceğim?” cevabını verdi. Tutkun yakınının “Tabiatıyla, öyledir” sözüne sinirlenen D.B., güvenliğin çağrılmasını ve durumu başhekimliğe söyleyeceğini belirtti. Bağrışmalar üstüne anne, çocuğun beraberinde böyle tıpkısı ağız dalaşı yaşanmaması gerektiğini anlatım etti. Bu sırada araya giren benzeri karı, hekim D.B.’nin sakinleşmesini icat etmek amacıyla omzuna dokundu. D.B. bu kat üstelik apayrı birinin kendine dokunmasına sinirlenip, duruma tepki gösterdi. Bire Bir düzenlilik görevlisi üstelik tarafların arasına girerek olayı yatıştırmaya çalıştı. Değme iki yan üstelik birbirlerine reaksiyon gösterirken, bu sefer doktor D.B., “Seni mahkemeye veririm, ödersin 10 bin lirayı görürsün” dedi. Koridorda bulunanlar ile hastane görevlileri tarafları güçlükle sakinleştirdi.

Sosyal medyada bile paylaşılan videoteyp vatandaşların tepkisini topladı. İzmir İl Keyif Müdürlüğü, fenomen sonrası hekim D.B. için yönetsel soruşturma başlattı.

DÜN GEÇİLEN GÖRÜNTÜLERLE

Haber-Kamera: Değer ILGI/ İZMİR, (DHA)-Share: