Jandarmadan hayvanlara şamandıra sistemli akarsu ve yem kapları

Jandarmadan hayvanlara şamandıra dizgeli su ve yem kapları

Aksaray’da jandarma gabi dönüşüm malzemelerinden akarsu kapları yapıp sokak hayvanlarına bıraktı

AKSARAY Aksaray’da Uyanık Kasaba, Tabiat ve Hayvan Siper timi çekicilik sıcaklıklarının 40 dereceye kadar ulaşması sonucu hayvanların kıygın olmaması için vurdumduymaz dönüşüm şişelerinden yüzer top dizgeli akarsu kapları oluşturarak yemlerle alay malay hayvanlara bıraktı.

Çekicilik sıcaklıklarının 40 dereceye kadar ulaştığı Aksaray’da hayvanların kıygın olmaması için harekete güzeşte İl Bitirmiş Komutanlığı Belde, Doğa ve Hayvan Koruma Timi ilginç tıpkısı yöntem geliştirdi. Kavrayışsız transformasyon için toplanan pet şişeleri düzlük kurnaz ekipleri özlük imkanlarıyla şamandıra sistemli su kapları yaptı. Köylü tahavvül malzemelerinden yemlikte fail cingöz ekipleri kapları yem ve sularla doldurarak doğaya bıraktı. Şamandıra dizgeli akarsu kaplarının içerisindeki su azaldıkça üstünde kâin pet şişe içerisindeki su sebebiyle kendiliğinden olarak doluyor. Yer Huy ve Hayvanları Korumu Timi aracılığıyla doğaya bırakılan bu kaplar sıkça kontrol edilerek içerisinde akarsu ve yemi bitenler tekrardan dolduruluyor.

İl Kurnaz Komutanlığından yapılan yazılmış açıklamada, “Ansız tahavvül malzemelerin gübür olmadığı bilinci ile hem çıkmaz hayvanlarının susuz kalmaması hem de atıkları değerlendirerek yaşanabilir aynı Aksaray, yaşanabilir benzeri Türkiye ve yaşanabilir bir dünya üzere belde, tabiat ve hayvanların korunmasına yönelik çalışmalarımıza azim ve kararlılıkla devam edilecektir” denildi.Share: