Kadın Boks Milli Takımı’na seçilen Iş Yenilmez, Avrupa Şampiyonası öncesi iddialı

Avrat Yumruk Oyunu Milli Takımı sporcusu Tutum Yenilmez (28), Karadağ’üstelik 11-23 Teşrinievvel tarihlerinde düzenlenecek ve 81 kiloda uğraş edeceği Avrupa Şampiyonası’ndan değerli madalyayla dönmeyi amaçlıyor.

Boksla 10 yıldır ilgilenen Yenilmez, bu sene seçmelerde gösterdiği başarıyla milli takım kadrosuna girdi.

Ay-örtüsüz formayla çıkacağı önce uluslararası müsabaka olan Avrupa Şampiyonası’na Karabük’te hazırlanan Hâl Yenilmez, antrenörü Baykan Arslan eşliğinde günde çift idman yaparak bunaltıcı depoluyor.

Yenilmez, 25 Eylül-9 Ekim tarihlerinde İrlanda Milli Takımı ile Kastamonu’birlikte gerçekleştirilecek eş kampa dahi katılacak.

“Böke namına kaçmak istiyorum”

Davranım Yenilmez, AA muhabirine, çetin tempoda Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını söyledi.

Çok çalıştığını ve bu hatıra çokça beklediğini anlatan Yenilmez, “Hocalarım çok apotr oldu. daima alıştırma yaptık. Güçlü süreçlerden geçtik. Elbette ki biricik hedefimiz orada İstiklal Marşı’mızı gururla okuyabilmek. Bunun için haddinden fazla çalıştım ve yapacağımı da düşünüyorum. İnşallah seçkin madde bereketli giderse böke yerine yaklaşmak istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Milli takım antrenörleri ile mızıka antrenörü Baykan Arslan’a haddinden fazla öz borçlu olduğunu dile getiren Yenilmez, “Milli mızıka antrenörlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Benim için özel olan ve 10 yıldır beni yetiştiren Baykan Arslan hocama dahi çok teşekkürname ediyorum. İkimizin dahi yer çok istediği şeye inşallah bu yıl kavuşacağız. Birbirimize göre ve feryat figan İstiklal Marşı’mızı derk etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yenilmez, Avrupa Şampiyonası’nın ardından olimpiyatlara hazırlanacağını sözlerine ekledi.

Aslan: “İddialı aynı takımız”

Milli mızıka antrenörü Baykan Aslan, Hâl Yenilmez’in bu sene kamer-zahir formayı giymeye hak kazandığını belirtti.

Sporcunun Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi piyes edeceğini aktaran Arslan, “Bu şampiyonaya çokça iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Sporcuların performansı bile akıbet mertebe gür. Acun şampiyonu olmuş bire bir takımın fertleriyiz. Bu da bizi gururlandırıyor. İddialı bire bir takımız, acun şampiyonu adına Karadağ’a gidiyoruz. Hattıhareket’nın bile orada Avrupa şampiyonu olacağına içten inanıyorum. Orada gelişigüzel ağlaya ağlaya İstiklal Marşı’mızı okuyacağız inşallah.” açıklamasında bulundu.

Share: