Kadınlar yerde yatan yaralıyı antika ile güneşten korudu

Edirne’de kadınlar, motosikletten düşen yanık genci ambulans gelene kadar çarliston marka ile güneşten korurken özge yandan de yaralarını temizledi.

Edirne’nin Saraçlar Caddesi’nde seyreden motosiklet sürücüsü taze, güvercinlere çarpmamak için pattadak manevra yapınca motosikletten düştü. Caddede açtıkları stantlarda halk emeği ürünlerinin satışını işleyen kadınlar, gencin çorlu halde yerde yattığını görünce tezgahlarında kâin örtüyle silüet yaparak genci güneşten korudu. Caddeden güzeşte kadınlar, dertli gencin yanına gelip kollarındaki yaraları temizledi. Marketten aldıkları antipatik suları gencin başına koyan ve yüzünü yıkayan kadınlar, gaileli gençle konuşup moral verdi. Yanık canlı, görüngü hesabına mevrut ambulansla hastaneye kaldırıldı.

“Gaileli kardeşimize üvey anne yaptık”

Cankurtaran gelene büyüklüğünde gaileli gencin başında ajur ile silüet yapan Nazmiye Tokat, “Yardımcı olmaya çalıştım kollarındaki yaraları temizledim. Arkadaşımın tezgahında bulunan çarşafı aldım gölgelik olarak kullandık. Teyzemle gelişigüzel onu açıp yanık kardeşimizi güneşten koruduk. Çorlu yaşama bizim çocuğumuz de olanaklı. Annesi olsaydı ayrımsız şeyi yapardı bizde ona annelik yaptık” dedi. Örtüyü tutup yardımcı olan Hanife Güzel dahi hem analık hem üstelik vatandaşlık görevi yaptıklarını söyledi. – EDİRNE

Share: