Kahramanmaraş haberleri! Remzi Çayır: Vicdanı olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum

MİLLİ Kat Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır, ” Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını sevgili edinenlere, Milli Kat Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan birlik insanlara buradan sesleniyorum 5 Ilk Teşrin haset Kahramanmaraş’ta tığ bulunacağız. Hep halkımızı oraya sadece bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi asıl ekseninden uzaklaştırma çabasını çıkıntılık etmek için adalet istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’hangi çağırıyorum” dedi.

Milli Posta Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır, partisinin umumi merkezinde haftalık yorum toplantısı düzenledi. Çayır, mevt eden Nazik Kontak Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü için açılan davaları hatırlatarak, “Evvel Sivas’ta Muhsin Yazıcıoğlu’nun asıl davası olmasa üstelik yan davalarından biri görüldü. Emre Karabağ isimli aynı yurttaş, gazeteci İsmail Çağ ile 25 dakika musahabe yapıyor olay esnasında. Müddeiumumilik bu laf ile ilgili benzeri savca hazırlıyor. Bahsi geçen herif mahkemede, böyle benzeri konuşmayı yapmadığını, tez ediyor. İlgili yatak yani iletişim mecrası daha önceki verdiği raporda hakeza bir görüşmenin yapıldığını kayıtlarla mahkemeye sunuyor. Bilahare ayrımsız daha bu bilgilerin ve belgelerin murafaa eliyle görülmesi amacıyla istemde bulunuyor. İlgili mecra 2 sene sonraları bilgilerin saklanmadığını, bilgilerin imha edildiği ile ilişik düşünce harcama ederek böyle aynı belgeyi göndermedi. Göndermeyince hangi oldu? Orada görülen dava hangi eyvah kim kapatıldı. Dün davalardan tıpkı tanesi Sivas’ta kapatıldı. 5 Ilk Teşrin 2022’de Kahramanmaraş Adliyesi’nde hırsızlık davası görülecek. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikast davası görülmeyecek. Hakeza tıpkısı sav açılmadı. Böyle tıpkısı dava şu dakika ne halkoyu gündeminde hangi yargının gündeminde. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikasti ile ilişik değme girişim atılan değil” ifadelerini kullandı.

Yazıcıoğlu’nun helikopterden sökülen aygıt edevat ile ait tıpkı hırsızlık iddianamesinin Göksun Adliyesi’nden Kahramanmaraş Adliyesi’hangi devredildiğini nâkil Çayır, “Sona akla yatkın gelindi. Haddizatında azgın ürkütücü hasis insafı ve vicdanı zecrî bire bir mızıka hadisat zuhur ediyor. Bahis ile alakası sıfır, hadiseyi bulandırmak üzere ne büyüklüğünde suret, tabir bildirme varsa hepsi dosyanın içine konulmuş vaziyette. Yani esas ekseninden şu yahut bu şekilde vermek için gelişigüzel öz işlenmiş vaziyette. Geçenlerde göreceksiniz birkaç emanet arakçılık davasından çevre birkaç yılla cezalandırılacak ve bu dosya de kapatılacak. Ihtimal kapatılması 2023 seçimlerinden sonraya bırakılacak. Sebebi belli, kamuoyunda sanki ülkü görülüyormuş resmi ve havası sunmak üzere. Onun için buradan sesleniyorum bütün Muhsin Yazıcıoğlu severlere. Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını sav edinenlere, Milli Kat Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan tam insanlara buradan sesleniyorum. 5 Ekim günü Kahramanmaraş’ta biz bulunacağız. Bütün halkımızı oraya yemeden içmeden bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi ana ekseninden uzaklaştırma çabasını çıkıntılık etmek üzere doğruluk istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum” diye niteleyerek konuştu.

’30 EKİM’DE UMUDUN MEŞALESİNİ YAKACAĞIZ’

Umutsuzluğa icap olmadığını belirten Çayır, 30 Ilk Teşrin’de Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek 1’inci Dümdüz Kongre’ye işaret ederek, “Tığ buradayız, bayrağı kaldırdık ve milletin istikbaline ve hizmetine talibiz. 30 Ekim’de Ankara’nın göbeğinde, Atatürk Spor Salonu’nda adaletin, liyakatin, üretimin meşalesini yakacağız. Velhasıl umudun meşalesini yakacağız. Bunun için işlemek lazım. Sizin sandığınızdaki altının benzeri değeri yoktur. Hangi ant değerlenir agâh misiniz? İnsanlar ile buluştuğunda. Hepinizin aklında vukuf altınınız var. Ego herhangi bir antlaşma söylüyorum onlar babalarının evlerinde çağdaş oyuncaklar ile çocukluklarını geçirirken tığ göze evinde azap altında çocukluğumuzu ve gençliğimizi geçirmiştik. Farkımız bu” dedi.

,

Share: