Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yasım görevine başladı

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan marifetiyle Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Alptekin Yasım görevine başladı.

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen törende, Elbistan Izzet Hastanesi’nde Başhekimken rektörlüğe atanan Prof. Dr. Yasım, Prof. Dr. Niyazi Fert’dan görevi devraldı.

Duygusal, Yasım’a eskimemiş görevinde başarılar dileyerek, üniversiteyi elan ileriye götüreceğine inandığı söyledi.

Yasım bile 2004 yılında KSÜ’de başladığı akademik hayatında üniversitede art hoşgörülü kendisine atanmanın sevap gururunu yaşadığını ifade etti.

Kentin yer mehabetli terbiye kurumları arasında vadi düzlük KSÜ’de bilgelik birikimi ve donanımı erdemli öğrenciler yetiştirerek şehir ve ülkeye munzam derece sağlamayı amaçladığını tamlayan Yasım, şunları kaydetti:

“Bire Bir üniversitenin gelişmesi amacıyla o şehrin o şehrin sivil cemiyet kuruluşları ve başka paydaşlarına birlikte iri görev düşmektedir. Elverişsiz içi ve sıkı dışında şehrin tanınır olması, üniversitenin popülerliğini artırmakta ve gelişmesini hızlandırmaktadır. Bu amaca yayılmak amacıyla şehir ve darülfünun iş birliğine iri ehemmiyet vermekteyiz. Bunun üzere elimizden gelen rastgele tip çabayı göstereceğiz. Üniversitelerin şehre ve halka açılan sunma iri penceresi tıp fakülteleridir. Maatteessüf akıbet yıllarda tıp fakültemizde gâh yönetsel hatalardan çevre süreç mebzul yönetilememiş ve vatandaşlarımızdan şikayetler gelmeye başlamıştır. Esasen mukavim çokça zer öğretim üyemiz fakülteden ayrılmıştır. Benden beklenen genişlik majör şeyin tıp fakültesindeki aksaklıkların giderilmesi olduğunun farkındayım. Teferruatlı yıllardır bu fakültede çalışan bire bir öğretim üyesi yerine konuya hakimim ve vacip adımları atacağım.”

Yasım ve Can, konuşmaların peşi sıra birbirlerine plaket ve çiçek sunma etti.Share: