Kahramanmaraş’ta “Boyalı Güreş Festivali”hangi hazırlıklar tamamlandı

Dulkadiroğlu Belediyesi eliyle birleştirme edilen ve 23 Eylül’dahi gerçekleştirilmesi planlanan “Boyalı Güreş Festevali” için hazırlıklar tamamlandı.

Dulkadiroğlu Başkanı Necati Okay, yaptığı mukayyet açıklamada, rustik Boyalı Mahallesi’nde inşası tamamlanan ve evvel müsabakalara familya sahipliği yapacak olan Boyalı Ermeydanı 500 sporcuya karı sahipliği yapacağını belirtti.

Bölgenin zenginliklerini civar plana çıkarma ve yaşatma yerine bir nice mücahede ortaya koyduklarını nâkil Okay, “Bu çalışmalar kapsamında hele dede sporumuz güreşe ayrı bire bir önem verdik. Dereköy ve Boyalı mahallelerimizde planlı turnuvalar Türkiye genelinde patırtılı getirmektedir. Burada yapılan turnuvalar Türkiye Şampiyonaları şeklinde yapılmaktadır. Buradan hareketle bu mahallelerimize sporcularımızın ihtiyaçlarına yönelik, çağcıl ve nazik tesisler mensur ettik. Dereköy tesisinin açılışını Türkiye Şampiyonası ile yaptık. Burada de balaban bire bir turnuva düzenleyerek Boyalı Güreş Er Meydanımızı hizmete sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Okay, Iş günü gerçekleştirilecek olan müsabakalara 500 pakt sporcusu, 200 bile köy güreşçilerinin katılacağını, Geleneksel Spor Dalları Federasyonunun desteğiyle burada köy güreşçilerine birlikte lisans çıkarılacağını aktardı.

Share: