Kahramanmaraş’ta şehit ve gazi çocukları beyaz perde etkinliğinde buluştu

Kahramanmaraş’ta 19 Ilkgüz Gaziler Günü kapsamında şehit ve gazi çocuklarına yönelik sinema etkinliği düzenledi.

Bir holding Huy Dirim Kulübü organizasyonuyla torunlar, site merkezinde özel tıpkısı aksata merkezinde kâin beyaz perde salonuna götürüldü.

Yaklaşık 100 şehit ve gazi çocuğunun katıldığı etkinlikte füru canlandırma film izledi.

Patlamış darı ve değişik içeceklerin ödül edildiği etkinlikte torunlar dörtköşe dakikalar yaşadı.

Etkinlikle ilişik gazetecilere açıklamalarda bulunan Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Üyesi Vukuf Gümüşer, martir ve gazi çocuklarıyla tıpkısı araya gelmekten hava çokça mutlu olduğunu dile getirdi.

Şehitlerin kıymetli emanetleriyle bu asıl etkinliklerle bire bir araya gelmeyi amaçladıklarını tabir eden Gümüşer, şöyle konuştu:

“Doğa ve Yaşam Kulübü namına Kahramanmaraş için son etap heybetli olan Şehit ve Gaziler Derneği ile fena hâlde tıpkı etkinlik planladık. Bugün buradaki martir çocuklarıyla alay malay tıpkı beyaz perde filmi izledik. Tıpkısı zamanda kendileri süresince hediyelerimiz olacak. Elbette bizim amacıyla şüheda haddinden fazla büyük ehemmiyet yer ediyor. Tığ onları yalnız zaman hatırlıyoruz ama onlar değme ahit kalbimizde. Çünkü bizim üzere bu vatanın içerisinde tehlikesiz şekilde yaşayabilmemiz amacıyla varını yoğunu ortaya koyan gelişigüzel şeyi esbak canını ortaya koyan insanların çocuklarıyla birlikteyiz. Bu bizler amacıyla haddinden fazla can tıpkı özdek. Tığ onlara gönül borcu borçluyuz.”

Türkiye Savaş Malulü Gaziler, Şüheda Dul ve Yetimler Derneği Kahramanmaraş Ofis Başkanı Yunus Alp üstelik etkinliğe bindi olan ana ortaklık yöneticilerine teşekkür etti.

Kahramanmaraş’ta evire çevire aynı etkinliğe imza attıklarını anlatım eden Kahraman, “Bugün burada çocuklarımıza sinema etkinliği düzenledik. Çeşitli hediyeler vereceğiz. Onların unutulmadığını, devletinin, şehri yönetenlerinin, hareket adamlarının seçkin tip toplumun bu çocukların beraberinde olduğunu gösterip onların birazcık gülümsemesine ortak olmak bizim için haddinden fazla mehabetli.” diyerek konuştu.

Etkinlik, martir ve gazi çocuklarına türlü hediyelerin ikram edilmesinin arkası sıra sona erdi.Share: