Kalbi olan izlemesin! Idraksiz tatbikat yapan trafİk canavarı mânialı adamı ezip kayıplara karıştı

Eski ahit saat 16.00 sıralarında Kağıthane Sultanselim Mahallesi’nde edinilen bilgiye bakarak akşamüstü akülü aracıyla evinden sâdır bedenî sakat Sebahattin İnce (49), çıkmaz üstünde seyretmeye başladı. Bire Bir şahıstan kiraladığı otomobilin kimliği belgisiz sürücüsü ise sokağın başına aracını park ederek işyerine girdi. Sokağa tıpkısı aracın almak istediğini gören güdücü, bire bir hışımla aracına binerek seri aynı şekilde kafasız manevra yapmaya başladı.

İKİ AÇACAK ARASINDA SIKIŞTI

O esnada sokağın başına yakın İnce, vurdumduymaz gelen aracın namına çarpmasıyla birlikle park yeri halinde olan belli belirsiz ticari araçla arasında sıkıştı. Kazanın peşi sıra aracından inen sürücü benzeri müddet İnce’ye baktı. Sesleri duyan vatandaşlar bile koşarak görüngü adına gelirken, ihbar üstüne olay yerine afiyet ve polis ekibi sevk edildi.

GÖRÜNGÜ YERİNDEN KAÇTI

Çoban ise kalabalığın oluşmasıyla iddiaya bakarak vatandaşlara, “aracımı kenara alıp geleceğim” diye niteleyerek görüngü yerinden kaçtı. Olağanüstü anları ise asayiş kameralarına saniye saniye yansıdı.

HAYATINI KAYBETTİ

Görüntülerde, sakat âdem aracıyla sokağın başına akla yatkın seyrediyor. Sokağın başında hızlıca aracına binen çoban ise fıldır şekilde ferasetsiz manevra yapıyor. Elan sonraları çoban sakat adama çarparak sıkıştırıyor. Sürücü aracından inerek adama bakıyor ve vatandaşlar üstelik olay hesabına koşuyor. Sürücü arkası sıra aracına binerek sokaktan yavaşça uzaklaşıyor. Olay adına gelen afiyet ekipleri, sakil çorlu İnce’yi yaptıkları geçmiş müdahalenin ardından ambulansla Sarıyer Seyrantepe’deki Şişli Hamidiye Etfal Yetişek ve Araştırı Hastanesine kaldırarak tedavi altına aldı. Çabukça ameliyata alınan insan yapılan kamu müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

HER YERDE ARANIYOR

Olayın ardından faaliyet başlatan polis ekipleri ise tecrübe şahitlerinin ifadesine başvurarak asayiş kamera görüntülerini incelemeye aldı. Plakası ve ara bulucu kiraladığı şahsı belirleme eden polis ekipleri, kaçan sürücüyü idrak etmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Mavera yandan, hayatını kaybeden bedensel sakat Sebahattin İnce ise dün ikindi namazını müteakip Sanayi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Kilyos Mezarlığı’nda toprağa verildi.Share: