Kaldırım üzerinde karanlık çanta alarmı

Yaya Kaldırımı üzerinde bed çanta alarmı

Karaman’dahi kaldırım üzerine bırakılan kaba çanta, bomba imha uzmanı tarafından fünye ile patlatılırken, içinden tezkere ve kıyafetler çıktı

KARAMAN – Karaman’üstelik kaldırım konusunda bırakılan keleş çanta, bomba imha uzmanı vasıtasıyla fünye ile patlatıldı. Patlatılan çanta kullanılamaz arkaç gelirken, içinden pusula ve kıyafetler bundan sonra.

Olay, akşam ezanı saatlerinde Üniversite Mahallesi Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Dişçilik Fakültesi nizamiyesi yakınında yaşandı.

Yaya Kaldırımı üzerinde iyesiz çanta olduğunu gören vatandaşlar durumu süratle polise bildirdi. Adrese gelen resmi ve taharri memuru ekipleri önceki kendisine caddeyi kurgu trafiğine kapatarak kasaba güvenliği aldı. Vatandaşların üstelik bölgeden uzaklaştırılmasının ardında bomba imha uzmanı çağrıldı. Görüngü hesabına gelerek hususi kıyafetini giyen bomba imha uzmanı, taharri ettiği çantaya fünye yerleştirdi. Hazırlıkların tamamlanmasının peşi sıra kontrollü bir şekilde patlatılan sakil çantadan kitap ve kıyafetler bundan sonra. Etrafa dağılan kitap ve kıyafetler ise incelenmek amacıyla polis aracılığıyla toplanarak götürüldü.

Share: