Kara yollarında boyut

Karaca yollarının yapım, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde güç gidilmesi, gidiş geliş belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün el durumu bültenine göre, TEM Otoyolu’nun Gümüşova-Kavacık kavşaklarındaki viyadüklerin genleşme derzi tamir çalışmaları zımnında 22.00-06.00 saatlerinde şerit daraltması yapılıyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Kırşehir Kavşağı-Ağaçören bağlantı yolunun 1-3. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları dolayısıyla bağlantı yolunun Kırşehir istikameti trafiğe kapatıldı. Bu sebeple, erişim sair yönden iki cepheli olarak sağlanıyor.

Denizli-Alaçık yolunun 5-7. kilometrelerinde kavşak imal, Kahramanmaraş-Narlı- Gaziantep yolunun 1-2. kilometrelerinde Arsan Köprülü Kavşağı mevkisinde üstyapı restorasyon, Seydişehir-Akseki yolunun 33-37. kilometreleri ve Ermenek-Mut yolunun 18-19. kilometrelerinde posta yapım çalışmaları cihetiyle söz konusu kesimlerde ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Beşikdüzü- Trabzon yolunun 45. kilometresindeki Akyazı Tüneli’nde cümbüş elektronik sistemleri hizmet onarım çalışması nedeniyle her iki yönde mevcut tüplerde 08.00-20.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü namına gerçekleştirilecek.

Nevşehir-Ürgüp- Kayseri yolunun 14-20. kilometrelerinde sefer imal çalışmaları zımnında muvasala bölünmüş yolun bir bölümünden iki cepheli olarak sürdürülüyor.

Eskişehir- Kütahya diyar sınırı-Kütahya yolunun 42-43. kilometrelerinde mevcut köprülerde genleşme derz ve hizmet tamirat, Eleşkirt- Dert yolunun 62-66. kilometrelerinde birlikte kere imal çalışmaları bitmeme ettiğinden bu kesimlerde muvasala mukassem yolun ayrımsız bölümünden iki cepheli olarak sağlanıyor.

Share: