Karabük politika: DOĞRU Öğür Karabük Milletvekili Niyazi Ruz Açıklaması

AK Tümen Karabük Milletvekili Niyazi Zaman, önümüzdeki aktarılma yine zinde lidere ve hararetli meclise gerekseme olduğunu hatırlatarak, “Artık dünyada ve etrafımızda olup biten ahval karşısında, anarşi karşısında, bu savaşlar muvacehesinde faal lidere ruhlu meclise gerekseme var. Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin benzeri kazanımıdır. Bu üstünlük inşallah 2023’te üstelik tıkır tıkır, aksatmadan devam edecek ve bu akıbet virajı ülkemiz kazasız atlatacaktır” dedi.

AK Öğür Karabük Mebus Niyazi Ruz, “2023’e Doğru Site Buluşmaları” çerçevesinde, Çorum’un Osmancık ilçesini musahabe etti. Mebus Sıra, ilçede bire bir sıra musahabe gerçekleştirdi. İlk kendisine Martir Aileleri ve Gaziler Derneği’ni mülakat fail Zaman, “Şehitlerimiz ve gazilerimize budun adına müteşekkiriz. Bu ülke için uğraş fail evlatlarımız seçkin antlaşma amacıyla bizim medarı iftarımızdır. Bizim inancımızda imanımızda üstelik bu var. Yurt, budun, mukaddesat için seçkin ahit mücadele ettik, etmeye da hazırız. Toprağa sakıt tüm evlatlarımıza Cenabıhak gür dolgunca rahmet eylesin. Martir öğretmenimiz Şenay Aybüke Dik kızımızın de ailesini yakinen tanırım. bazı bazı da ailesini Safranbolu’bile görüşme ederim” şeklinde konuştu.

Saylav Ruz ve beraberindekiler ziyaretin ardından şehitliğe anbean, şehitlerin kabirlerini görüşme yazar dualar etti. Şehitlik ziyareti sonrası 2007 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada martir sakıt Jandarma Uzatmalı Çavuş Utkulu Karaca’nın ailesini musahabe eden gök bilimi, henüz sonradan Osmancık Tevhit Uran Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaları mülakat etti.

“Devletimizin gücünden elan nazik aheste yoktur”

şehirler arası ulaşımlarda zamanın çokça bulunmaz olduğunu tamlayan Devir, Kırkdilim Tünelleri Projesi’ne değinerek, “Çorum’dan Osmancık’a gelirken Kırkdilim dediğimiz mevkide, talebelik yıllarımdan biliyorum bu yolun zorluğunu, o günkü halini bildiğim için o günden bugüne haddinden fazla balaban değişiklikler olduğunu gördüm. Devletimiz, Çorum ile Osmancık arasındaki Kırkdilim Vadisi’nde deminden tüneller açıyor. Bu tüneller belki inşası çok ağırlık işlerdir ama devletimizin gücünden daha nazik okkalı yoktur. Bu tünellerin mail zamanda hizmete gireceği anlaşılıyor ve Çorum ile Osmancık arasındaki mesafe bile kısalacak. Şehirler arasında ulaşımlarda ahit haddinden fazla eşsiz. İnşallah Osmancık’tan, Laçin’den Dodurga’dan yeryüzü gücük zamanda ulaşacaklar. Şu dakika orada devletimizin yürüttüğü çokça önemli, nazik hizmetler var, onu gördüm. Osmancık Kalesi ilçeye ayrı tıpkı silüet kazandırıyor, bir gösteriş getiriyor. Ecdattan küsurat Kızılırmak Nehri üzerindeki güreşçi köprüsü da restore edilmiş. Şu anda yapılacak bir tane tıpkı aksiyon var, o bile ırmağın galiba seviyeye getirilerek akıtılması meselesi. Osmancıklı olan Büyüklük Su İşleri (DSİ) Umumi Müdürümüzle görüştüm ve bu konunun bile aramızda sohbetini yaptık. Osmancık’ın ortasından akan bu ırmak şehre ayrı tıpkısı görk katacak ve bura Avrupai tıpkı şehir tarzına ulaşmış olacak” ifadelerini kullandı.

“Meclisin gündeminde halkımızın çoğunluğunu ilgilendiren testis kanun var”

İnternet yasası ile ilgili bile açıklamada kâin Gün, “Meclisimiz 1 Ekim’de Cumhurbaşkanımızın konuşmaları ile açılmıştı. Meclisin gündeminde dezenformasyon dediğimiz yani etraflı zamandır içtimai medyada açıktan açığa insanları karalayan, iftira boyutunda insanların şahsiyetini rencide eden şeylerin önüne geçmemiz için bu kanun geçtiğimiz dönemde komisyonlarda görülmüştü. Ayrıntılı tartışmalar oldu, muhalefetin görüşleri, erk tarafının talepleri vardı. Meclis komisyonlarında görüşülen bu kanun, ilk say günümüzde gündeme geldi. Konuşmalar yapıldı, maddelere geçildi. Önümüzdeki haftalarda bunlar yasalaşabilir. Meclisin gündeminde halkımızın çoğunluğunu ilişkin testis yasa var. Er Bezi yasada bir nice talepler var. Her seyahat esnasında EYT mağduru olan halkımızın talepleri vardı. İktidar tarafı namına gündeme getirdik. İnşallah sonuna kadar üstelik bu talebi da karşılayacağız. Önümüzdeki günlerde bütçe görüşmelerine geçmeden konunun gündeme geleceğine inanıyorum. Divan, seçimlere büyüklüğünde çıkması gereken halkımızın istifadesine, yararına olan mevzularda icraat yapacak. O konularda komisyonlarda üzerimize düşenleri yapıyoruz. Meclis bu dönemi hakeza tamamlamış olacak” diyerek konuştu.

Türkiye Balaban Ulus Meclisi tarihinde ilk kez 6. ahit meclis görevi yapıldığını hatırlatan Tarih, “Bu bile bu sistemin bize yansıttığı balaban bir kazanımdır. Bugüne kadar tek çağ 6. dönemi yaşamadı. Erken seçme oldu, zamanından ilk hükümetler yıkıldı, anarşi, kargaşa imdi. Biz sistemi değiştirdik. Cumhurbaşkanlığı sitemine geçtikten bilahare, bu tarafa seçilen bu sedir umum 5 yılını doldurdu. Bu periyot meclisin 6. dönemidir. Bu Türkiye’nin istikrarı, ayrımsız yiğitlik demektir. Bundan Sonra sıkça intihap yaparak halkımızı çalışır etmeyeceğiz. Halkımız meydanlarda yetkiyi yönetime verecek, meclisi seçecek, sistem kişi görevini yapacak. Hakeza bire bir yola Türkiye girmiştir. Türkiye bu zamana büyüklüğünde bilcümle vekil sistemlerle yönetim edilmişti, çokça hükümetler geldi geçti. Programını fail hükümet işini yapamadan ayrıldı. ve tığ bu durumlardan çok engel ettik.

2002’dahi AK Fırka iktidara geldiğinde 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol vardı. Demincek 20 yılda biz 28 bin kilometre mukassem sefer yaptık. Bundan dahi istikrarın balaban olduğu ortaya çıkıyor. Tümce şayet yiğitlik verirse, dengeli olursa bundan milletimiz ekonomik çıkacaktır” şeklinde konuştu. – ÇORUM

Share: