Karabük politika haberleri: YANLIŞSIZ Tümen Karabük Saylav Niyazi Gün: “Önümüzdeki çevrim esasen güçlü aynı lider ve meclise ihtiyacımız var”

DOĞRU Tümen Karabük Saylav Niyazi Ruz: “Önümüzdeki çevrim yine zihayat tıpkı şef ve meclise ihtiyacımız var”

ÇORUM – DÜRÜST Öğür Karabük Saylav Niyazi Çağ, önümüzdeki gün yeniden faal lidere ve kıvrak meclise gerekseme olduğunu hatırlatarak, “Bundan Sonra dünyada ve etrafımızda olup biten durumlar karşısında, kargaşa karşısında, bu savaşlar muvacehesinde dinamik lidere faal meclise gerekseme var. Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin tıpkısı kazanımıdır. Bu üstünlük inşallah 2023’te birlikte tıkır tıkır, aksatmadan bitmeme edecek ve bu son virajı ülkemiz kazasız atlatacaktır” dedi.

AK Tümen Karabük Saylav Niyazi Gün, “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” çerçevesinde, Çorum’un Osmancık ilçesini musahabe etti. Milletvekili Ruz, ilçede benzeri kol musahabe gerçekleştirdi. İlk namına Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’ni görüşme fail Sıra, “Şehitlerimiz ve gazilerimize millet kendisine müteşekkiriz. Bu ülke amacıyla savaşım eden evlatlarımız değme zaman üzere bizim medarı iftarımızdır. Bizim inancımızda imanımızda da bu var. Yurt, ulus, mukaddesat uğruna rastgele ant uğraş ettik, etmeye bile hazırız. Toprağa düşen kamu evlatlarımıza Tanrı bol bol rahmet eylesin. Şehit öğretmenimiz Şenay Aybüke Sarp kızımızın dahi ailesini büsbütün tanırım. zaman zaman de ailesini Safranbolu’de ziyaret ederim” şeklinde konuştu.

Saylav Sıra ve beraberindekiler ziyaretin peşi sıra şehitliğe anbean, şehitlerin kabirlerini ülfet edip dualar etti. Şehitlik ziyareti sonrası 2007 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerle sâdır çatışmada şehit sakıt Jandarma Uzman Çavuş Muzaffer Karaca’nın ailesini musahabe fail heyet, daha sonraları Osmancık Kombinasyon Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaları musahabe etti.

“Devletimizin gücünden elan balaban güç yoktur”

kentler arası ulaşımlarda zamanın çok eşsiz olduğunu tamlayan Güneş, Kırkdilim Tünelleri Projesi’ne değinerek, “Çorum’dan Osmancık’a gelirken Kırkdilim dediğimiz mevkide, öğrencilik yıllarımdan biliyorum bu yolun zorluğunu, o günkü halini bildiğim için o günden bugüne haddinden fazla balaban tadilat olduğunu gördüm. Devletimiz, Çorum ile Osmancık arasındaki Kırkdilim Vadisi’nde şimdi tüneller açıyor. Bu tüneller belki inşası haddinden fazla zor işlerdir amma devletimizin gücünden elan balaban bunaltıcı yoktur. Bu tünellerin mail zamanda hizmete gireceği anlaşılıyor ve Çorum ile Osmancık arasındaki ara da kısalacak. Şehirler arasında ulaşımlarda antlaşma çok kıymetli. İnşallah Osmancık’tan, Laçin’den Dodurga’dan yeryüzü gücük zamanda ulaşacaklar. Şu an orada devletimizin yürüttüğü haddinden fazla koca, şişman hizmetler var, onu gördüm. Osmancık Kalesi ilçeye ayrı aynı hayalet kazandırıyor, tıpkı görk getiriyor. Ecdattan artan Kızılırmak Nehri üzerindeki köprü üstelik restore edilmiş. Şu anda yapılacak biricik benzeri gelişim var, o birlikte ırmağın galiba seviyeye getirilerek akıtılması meselesi. Osmancıklı olan Şevket Su İşleri Umumi Müdürümüzle görüştüm ve bu konunun üstelik aramızda sohbetini yaptık. Osmancık’ın ortasından akan bu nehir şehre ayrı ayrımsız görk katacak ve bura Avrupai ayrımsız kent tarzına kazanmış olacak” ifadelerini kullandı.

“Meclisin gündeminde halkımızın çoğunluğunu ilişkin husye yasa var”

İnternet yasası ile ilgilendiren üstelik açıklamada kâin Çağ, “Meclisimiz 1 Ekim’da Cumhurbaşkanımızın konuşmaları ile açılmıştı. Meclisin gündeminde dezenformasyon dediğimiz yani mufassal zamandır sosyal medyada ulu orta insanları karalayan, iftira boyutunda insanların şahsiyetini rencide eden şeylerin önüne geçmemiz amacıyla bu kanun geçtiğimiz dönemde komisyonlarda görülmüştü. Tafsilatlı tartışmalar oldu, muhalefetin görüşleri, kuvvet tarafının talepleri vardı. Sedir komisyonlarında görüşülen bu kanun, önce say günümüzde gündeme geldi. Konuşmalar yapıldı, maddelere geçildi. Önümüzdeki haftalarda bunlar yasalaşabilir. Meclisin gündeminde halkımızın çoğunluğunu ilgili er bezi yasa var. Torba yasada bir nice talepler var. Gelişigüzel yolculuk esnasında EYT mağduru olan halkımızın talepleri vardı. İktidar tarafı adına gündeme getirdik. İnşallah sonuna büyüklüğünde birlikte bu talebi birlikte karşılayacağız. Önümüzdeki günlerde bütçe görüşmelerine geçmeden konunun gündeme geleceğine inanıyorum. Meclis, seçimlere kadar çıkması müstelzim halkımızın istifadesine, yararına olan mevzularda çalışmalar yapacak. O konularda komisyonlarda üzerimize düşenleri yapıyoruz. Meclis bu dönemi hakeza tamamlamış olacak” diyerek konuştu.

Türkiye Nazik Budun Meclisi tarihinde ilk kez 6. zaman divan görevi yapıldığını hatırlatan Güneş, “Bu bile bu sistemin bize yansıttığı önemli tıpkısı kazanımdır. Bugüne büyüklüğünde hiçbir dönem 6. dönemi yaşamadı. Erken seçme oldu, zamanından ilk hükümetler yıkıldı, anarşi, kaos artık. Biz sistemi değiştirdik. Cumhurbaşkanlığı sitemine geçtikten sonra, bu tarafa seçilen bu divan cümle 5 yılını doldurdu. Bu periyot meclisin 6. dönemidir. Bu Türkiye’nin istikrarı, tıpkı yürek demektir. Artık sıkça seçim yaparak halkımızı çalışır etmeyeceğiz. Halkımız meydanlarda yetkiyi yönetime verecek, meclisi seçecek, cümle zat görevini yapacak. Böyle ayrımsız yola Türkiye girmiştir. Türkiye bu zamana kadar hep saylav sistemlerle idare edilmişti, çok hükümetler geldi geçti. Programını eden hükümet işini yapamadan ayrıldı. Tığ bu durumlardan haddinden fazla engel ettik.

2002’dahi SELIM Fırka iktidara geldiğinde 6 bin 100 kilometre mukassem kat vardı. Şimdi 20 yılda biz 28 bin kilometre mukassem yol yaptık. Bundan bile istikrarın oylumlu olduğu ortaya çıkıyor. Bütün şayet yiğitlik verirse, stabil olursa bundan milletimiz hesaplı çıkacaktır” şeklinde konuştu.

Share: