Karabük’te Öğretmenler Haset programı: Kimi mütekait olmanın bazen birlikte göreve başlamanın heyecanını yaşadı

Karabük’te Öğretmenler Günü programı: Bazen tekaüt olmanın bazı de göreve başlamanın heyecanını yaşadı

KARABÜK – Karabük’te 24 Teşrinisani Öğretmenler Günü düzenlenen değişik programlarla kutlanırken bu yıl görev başlayan 42 sarıklı ahit etme heyecanını yaşadı.

Mecmu öğretmenler namına Site Meydanı Atatürk Köşesinde İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Nevzat Deniz Kazı aracılığıyla çelenk sunumu yapıldı. ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının arkası sıra burada sona ermiş merasim 100. Sene Kültür Merkezinde planlı programla bitmeme etti.

Programa Karabük Valisi Fuat Gürel ile eşi Özlem Aras Gürel, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Mehmet Kayış, Karabük Uray Başbuğ Yardımcısı Seher Berker, İl Bitirmiş Komutanı Kd. Alb. Acayip Sim, İl Itimat Müdürü Değer Yırtar, siyasal parti temsilcileri, çekicilik müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Günün medlul ve önemini belirten konuşmaların ardından öğrenciler şiirlerini okurken bu sene göreve başlayan 42 öğretmen ant etme heyecanını yaşadı. Emekli olan öğretmenlere Vali Fuat Gürel eliyle hizmet itibar belgesi ve onurluk verilirken okullarda koşma, kâtiplik ve kılık yarışmalarında dereceye giren öğrencilere bile ödülleri verildi.

Share: