Karabük’te şehidin babası oğlu adına cami yaptırdı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde zihayat Hasan Arık, 1993 yılında Hakkari’da şehit olan oğlu Mustafa Zayıf yerine, köylüler ve Ilbay Fuat Gürel’den bile bindi alarak cami yaptırdı.

Ark’ın, Kehler köyü Kırıklar Mahallesi’ndeki arazisine yaptırdığı cami, karye odası ve lojmandan oluşan çatı, Vali Fuat Gürel ve beraberindeki gök bilimi aracılığıyla musahabe edildi.

Gürel, burada yaptığı konuşmada, “Bu adamakıllı tesisi köyümüze kazandıran, muazzez şehidimiz Mustafa Cılız’ın babası Hasan Arık amcamız ilkin atılmak üzere köy sakinlerine ve emeği güzeşte herkese teşekkür ederim. Hasan amcamız bu evire çevire camiyi ve tesisleri kazandırdı, bizden birlikte belde düzenlemesi üzere talepte bulundu. Şehitlerimizin, devletimize ve bizlere bıraktığı mukaddes emanetlerinin talebini adına deklare etmek üzere ekiplerimizi görevlendirdik ve onlar da kısa sürede bu talebi namına getirmiş olduk.” diyerek konuştu.

Ziyarette Gürel’e, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Mehmet Tafsilatlı, İl Umumi Meclisi üyeleri Nuri Kırımlı ve Mustafa Ünal de zevcelik etti.

Share: